POLSKA

Przejście graniczne w Bezledach. Rosjanin wyciągnął pieniądze z… gry planszowej

Odprawa graniczna w Bezledach

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego w trakcie kontroli paszportowej został poproszony o okazanie środków płatniczych na pokrycie kosztów pobytu w Polsce.

Zgodnie z poleceniem wyjął pieniądze. Problem w tym, że banknoty pochodziły z… gry planszowej. Mężczyzna został ukarany grzywną.

Do zdarzenia doszło 5 maja w Bezledach podczas odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski. 30-letni kierowca citroena poproszony przez funkcjonariusza Straży Granicznej o przedstawienie do kontroli wymaganych środków płatniczych wyjął trzy banknoty, każdy o nominale 5 000 rubli. Pieniądze okazały się falsyfikatami z gry planszowej. Rosjanin usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemiec przyznał się do winy i otrzymał karę grzywny w wysokości 2 tys. zł.

Obywatele krajów trzecich, aby wjechać na terytorium państw Schengen, muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę (jeśli jest wymagana). Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, a także posiadać środki wystarczające na utrzymanie zarówno podczas planowanego pobytu, jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button