Przegrana ekipy z Teksasu przeciwko Cleveland Cavaliers. Słaby mecz Sochana

San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers

Sobotniej nocy Spurs gościli w San Antonio jedną z najlepiej prezentujących się w ostatnich tygodniach klubów NBA.

Drużyna z Teksasu musiała uznać wyższość Cleveland Cavaliers 101:117.

Jeremy Sochan spędził tej nocy na parkiecie 29 minut. W tym czasie zdobył dwa punkty. Do swojego dorobku Reprezentant Polski dodał dziewięć zbiórek i dwie asysty oraz blok.

Dla Spurs był to drugi z meczów granych dzień po dniu. Piątkowej nocy drużyna Gregga Popovicha przegrała z New Orleans Pelicans. Spotkanie z Cavaliers było dla klubu czwartym w ostatnich sześciu dniach.

Sochan po raz kolejny rozpoczął spotkanie w pierwszej piątce. Jedyne punkty w meczu Sochan zdobył w drugiej kwarcie dobijając nietrafiony rzut z kontrataku Victora Wembanyamy.

Ostrogi tylko raz zdołały wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Po trafieniu Zacha Collinsa na 6:51 przed końcem pierwszej kwarty. W kolejnych odsłonach przewaga gości rosła. W drugiej minucie trzeciej kwarty Cavaliers prowadzili różnicą 26 punktów.

W szeregach Spurs 22 punkty zdobył Devin Vassell, a 19 “oczek” i 14 zbiórek dodał Victor Wembanyama. Dla Cavaliers 31 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst zanotował Donovan Mitchell

Sobotnie spotkanie było piątym zwycięstwem z rzędu dla Cavaliers. W ostatnich 13 meczach drużyna J.B. Bickerstaffa notuje bilans 12-1.

– Oczywiście nie mieliśmy tyle energii, co poprzedniej nocy – przyznał po meczu Gregg Popovich. – Graliśmy trzy mecze w cztery noce i w trzeci kolejny weekend. Zaczyna to być widoczne – dodał.

– Gdy grasz z zespołem, który wygrał dwa, trzy, cztery razy tyle meczów co my to wiesz, że nie wszystko będzie szło po twojej myśli – dodał szkoleniowiec.

Najlepsze akcje Spurs w meczu:

Wypowiedź na pomeczowej konferencji trenera Gregga Popovicha:

Kolejne mecze San Antonio Spurs:

7/8 lutego (noc z środy na czwartek): Miami Heat – San Antonio Spurs godz. 1:30

8/9 lutego (noc z czwartku na piątek): Orlando Magic – San Antonio Spurs godz.1:00

10/11 lutego (noc z soboty na niedzielę): Brooklyn Nets – San Antonio Spurs godz. 00:00

12/13 lutego (noc z poniedziałku na wtorek): Toronto Raptors – San Antonio Spurs godz. 1:30

14/15 lutego (noc z środy na czwartek): Dallas Mavericks – San Antonio Spurs godz. 2:30