LUBLIN

Protest rolników. Obywatel Izraela odpowie za znieważenie polskiej flagi

Hrebenne

39-letni obywatel Izraela odpowie za publiczne znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas protestu rolników w Hrebennem.

Mężczyzna zerwał flagę umieszczoną na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i wyrzucił do przydrożnego rowu. Został zatrzymany i 21 lutego usłyszał prokuratorskie zarzuty.

20 lutego podczas protestu rolników w Hrebennem (woj. lubelskie) doszło do znieważenia flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wynika z naszych ustaleń, 39-letni obywatel Izraela podróżował busem relacji Lwów – Warszawa jako pasażer. Po przekroczeniu granicy w Hrebennem, w związku z blokadą drogi przez protestujących, mężczyzna wysiadł z busa, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym i wyrzucił do przydrożnego rowu.

39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas trwających czynności procesowych przesłuchaliśmy świadków tego zdarzenia, którzy potwierdzili dotychczasowe ustalenia. Zabezpieczyliśmy również flagę jako dowód w sprawie.

Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button