GORZÓW WIELKOPOLSKI

Próbował „zaparkować” elektryczną hulajnogę na… fontannie. Przed policją uciekał pieszo

Gorzów Wlkp. Wszedł na fontannę z… elektryczną hulajnogą

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który postanowił „zaparkować” elektryczną hulajnogę na… Fontannie Pauckscha.

Całą sytuację zauważył operator miejskiego monitoringu. Kiedy na miejscu pojawił się patrol, mężczyzna próbował jeszcze uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany i trzeźwieje w komendzie.

Do zdarzenia doszło w centrum Gorzowa Wielkopolskiego w nocy z czwartku na piątek (3/4 listopada). Kilka minut przed północą policjanci pełniący służbę na terenie miasta otrzymali informację od dyżurnego komendy, by przemieścić się w okolice katedry. Operator miejskiego monitoringu zauważył, jak mężczyzna wszedł na Fontannę Pauckscha i zaczął wciągać na nią… hulajnogę elektryczną.


Po tej informacji policjanci szybko pojechali na miejsce. Mężczyzna siedział na fontannie, a kiedy zauważył patrol, zeskoczył i zaczął uciekać w stronę ulicy Obotryckiej. Pościg nie trwał jednak długo. Policjanci po kilkudziesięciu metrach zatrzymali 23-latka. Od razu zorientowali się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie tylko to potwierdziło. 23-latek w swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjantom na miejscu mówił, że hulajnogę wniósł na fontannę dla żartu.

Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie trzeźwiał. Będzie odpowiadał za zakłócanie porządku publicznego. Elektryczna hulajnoga, która można wypożyczyć na aplikację, wróciła na chodnik.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button