POLITYKAŚWIAT

Premier Morawiecki otworzył sesję na nowojorskiej giełdzie

Premier Morawiecki

Premier w Nowym Jorku podkreślił, że stabilność gospodarcza Polski, to jest to, czego oczekują inwestorzy.

Polsce cały czas brakuje kapitału, dlatego chcemy, by międzynarodowi inwestorzy współpracowali z krajowymi.

„Podczas rozmów na giełdzie uzyskałem potwierdzenie, że Polska jest traktowana jako państwo, które bardzo szybko rozwija się gospodarczo i daje ogromne perspektywy dla biznesu” – powiedział szef rządu w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Nowym Jorku.

Szef rządu odniósł się do zmian, jakie zachodzą w polskiej gospodarce. „Na giełdzie mówiłem o naszym porządku podatkowym – to są rzeczy, które robią bardzo dobre wrażenie” – zaznaczył premier. „Nasz znak firmowy to solidarność w życiu społecznym i gospodarczym” – dodał. Jak wyjaśnił, u podstaw „naszego małego cudu gospodarczego” stoi uszczelnienie systemu podatkowego. Dzięki temu „możemy przeznaczać środki na wielkie cele społeczne, m.in. na „Program 500Plus”, „75Plus”, ale także na infrastrukturę” – powiedział szef rządu.

Premier przypomniał także o niedawnej decyzji agencji FTSE Russell, która zakwalifikowała Polskę do grona państw rozwiniętych. Jak zaznaczył, jest to bardzo ważny symbol, że Polska szybko się rozwija, a otoczenie instytucjonalne i prawne jest transparentne.

Prezes Rady Ministrów złożył także wieniec pod pomnikiem ofiar ataku na World Trade Center.
(KPRM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button