POLITYKAPOLSKA

„Prawda o państwie PiS”. Szczerba i Joński: sfałszowano ocenę ekspertów. Nacjonaliści Bąkiewicza z 3 milionami złotych

Polska

Poseł Michał Szczerba i Dariusz Joński z PO dotarli do sfałszowanych wyników konkursu. Wynika z niego, że miliony złotych dostały narodowe bojówki Bąkiewicza.

„Środków z Funduszu Patriotycznego nie przyznano ani wnioskowi Muzeum Powstania Warszawskiego, ani Fundacji Ośrodka Karta. Bezprawnie zmieniono punktację dwóch wniosków nacjonalistów i to oni dostali 3 miliony złotych!

Punktacja wniosku Straży Narodowej przyznana przez ekspertów została bezprawnie zmieniona, by uzyskali dotację. Z 184 na 204 pkt. To już nie tyko korupcja polityczna, ale i możliwe bezczelne oszustwo w celu uzyskania nienależnych środków przez organizacje Bąkiewicza.

Wszystko wskazuje na to, że Bąkiewicz zacznie marsz nacjonalistów od chałupy swojego szefa przy ul. Mickiewicza. Wygasła trzyletnia zgoda wojewody na zgromadzenie cykliczne na dotychczasowej trasie. Byłby to piękny hołd za te milionowe dotacje od hojnego dobroczyńcy.

To jest państwo ustawki – ustawione przetargi, ustawiony trybunał, ustawione konkursy! To jest państwo braku zasad – jedyna zasada to kasa dla swoich. Ale to nie tylko kleptokracja. To karmienie wirusa faszyzmu za pieniądze obywateli kraju, który był największą ofiarą faszyzmu.

Fundusz Patriotyczny przyznaje dotacje niezgodnie z regulaminem. Ocena ekspertów jest dowolnie zmieniana na dalszym etapie konkursów. Kierujemy w tej sprawie wniosek o pilną kontrolę doraźną NIK w sprawie dysponowania środkami funduszu. Sprawą powinna również zająć się z urzędu Prokuratura. Możemy mieć do czynienia z fałszowaniem dokumentacji konkursowej. A wszystko po to, by publiczne pieniądze dostali nacjonaliści.

Muzeum Powstania Warszawskiego, które zarządza ekspozycją Cele Bezpieki (piwnice resortu, gdzie więziono bohaterów „Nila” i „Anodę”) zabiegało o dotację z Funduszu Patriotycznego na audiobooki wraz audiodeskrypcją i językiem migowym. Środki te otrzymały organizacje Bąkiewicza.

Dotacji z Funduszu Patriotycznego nie otrzymał Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej na centrum wychowania patriotycznego Latarnia, ale dostał ją Bąkiewicz na siedzibę dla nacjonalistycznej straży. Morawiecki, Dworczyk, Kuczmierowski palicie się ze wstydu? Jeśli nie, to powinniście!” – powiedział Michał Szczerba.


– „Eksperci”, którzy oceniają wnioski Bąkiewicza to m. in. prawa ręka premiera Morawieckiego Piotr Mazurek, kandydat PiS na posła Artur Adamski, radny PiS Mateusz Powązka czy Tomasz Panfil, uczestnik koncertów w ramach imprezy, gdzie świętowano urodziny Hitlera.

Według regulaminu jeden z wniosków otrzymał 184 punkty. Po drodze ktoś jednak poza regulaminem dodał 20 punktów – gdyby ich nie było, wniosek nie zostałby zakwalifikowany do dofinansowania. Od podszewki poprzez kontrole poselskie pokazujemy, jak rząd przekazuje pieniądze na bojówki, które mają pomóc PiS-owi w wyprowadzeniu Polski z UE – Dariusz Joński.

„Prawda o państwie PiS” (fot. PO)

„Prawda o państwie PiS”

Miliony dla ludzi PiS, Polakom drożyznę i nowe podatki…

Od początku rządów PiS 84 nominatom Kaczyńskiego i jego kolegów spółki giełdowe wypłaciły w sumie 162 mln 439 tys zł.

Tymczasem według najnowszych danych aż 15 milionów Polaków żyje poniżej minimum socjalnego.

„Jeżeli informacje przedstawione przez prezesa NIK są prawdziwe to oznacza, że wchodzimy w kolejny etap niszczenia polskiego państwa i demokracji. Marian Banaś powinien być politycznym świadkiem koronnym, który ujawni wszystko, co wie o mechanizmach działania państwa” – PO.

– Prezes NIK pokazuje skrajną patologię PiS. I jest w tym najbardziej wiarygodny, ponieważ zna to od dekad. Osobiście. Tyle tylko, ze dziś byli koledzy na celownik wzięli jego…

2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Tylko w 2020 roku ich liczba wzrosła o ponad 370 tys. Wzrasta także liczba pisowskich tłustych kotów żyjących w luksusach na koszt obywateli. Oto prawdziwe efekty polityki społecznej Kaczyńskiego – powiedział Marcin Kierwiński, poseł z PO.

„Tak wygląda prawdziwe oblicze kompetencji i sprawczości tej władzy”

Kaczyński przed wyborami zgłaszał swoją 5-tkę, a zamiast tego rządowi PiS-u wyszła kompromitująca 6-tka.

Rządy PiS na szóstkę! (fot. PO)

(PO)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button