POZNAŃ

Poznańskie koziołki już w świątecznych strojach i… maseczkach

Poznań

Poznańskie koziołki czują już świąteczną atmosferę.

Rzeźba, która tymczasowo znajduje się w parku Chopina, została ubrana w mikołajkowe szaty. Tym razem do udziału w akcji zaproszono internautów.

W tym roku uroczyste ubieranie poznańskich koziołków odbyło się nietypowo, bo bez udziału dzieci. Krótko przed godziną 12, strażnicy miejscy z zespołu profilaktyki przyjechali do parku Chopina i założyli na rzeźbę odświętne szaty. Nie zabrakło nawiązania do aktualnej sytuacji i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Koziołki, oprócz czerwono-białych ubranek, mają na sobie symboliczne maseczki.

Nowy element garderoby to nie jedyna zmiana wymuszone epidemią. Skromna w tym roku uroczystość była „na żywo” relacjonowana w internecie. Dzieci z Przedszkola nr 115 w Poznaniu, które miały uczestniczyć w uroczystym zakładaniu świątecznych kubraków, otrzymały od strażników okolicznościową bombkę i odblaski do przystrojenia choinki.

To właśnie z inicjatywy najmłodszych poznaniaków, 17 lat temu, po raz pierwszy na rogi koziołków założono czerwone czapki. Wtedy też uczniowie pobliskiej szkoły przystroili rzeźbę w odświętne szaty. Pomysł ten podchwycili strażnicy miejscy i każdego roku zapraszają dzieci do wspólnego zakładania świątecznych strojów.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button