RÓŻNOŚCI

Poznań. Targi HOBBY, Animal Fest i wystawa Dinozaurów 3D [ZDJĘCIA]

Międzynarodowe Targi Poznańskie

W sobotę i niedzielę (5-6 września 2020) roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich otwarto jesienno-zimową serię wydarzeń, które będą się odbywać w sercu Poznania.

Za nami weekend pełen pasji w trybie OFFLINE i miłości do zwierząt.

Zapraszamy na podsumowanie dwóch dni z HOBBY, Animal Fest i wystawą Dinozaurów 3D.

Grupa MTP rozpoczęła jesień z wysokiego C. W mijający weekend (5-6 września) w pawilonach 3 i 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się aż trzy wydarzenia: Targi HOBBY, targi zoologiczne Animal Fest i wystawa Dinozaurów 3D.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego każdy uczestnik wydarzenia miał zapewnione bezpieczeństwo – bilety kupowane były drogą online, przed wejściem znajdował się bezdotykowy pomiar temperatury, a na miejscu każdy zasłaniał usta i nos. (Czyżby? Jednak na zdjęciach widać jak osoby „przestrzegały” te obostrzenia – red.)

Targi HOBBY czyli z pasji się nie wyrasta

Kolejna edycja HOBBY pokazała, że rozrywka w trybie OFFLINE ma rację bytu w 2020 roku. W targach wzięły udział aż trzy pokolenia, dzięki czemu zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi czerpali radość z możliwości spędzenia czasu z dala od smartfonów, telewizji czy komputerów.

Uczestnicy HOBBY mieli okazję m.in. podziwiać ogromną wystawę z klocków LEGO od Stowarzyszenia Zbudujmy To wraz z retro zestawami od grupy Vintage Lego Sets. Pasjonaci mogli również zagrać w najróżniejsze gry planszowe – na miejscu znajdowało się kilka games roomów w tym od znanego Festiwalu Gier Planszowych GRAnat. Z kolei miłośnicy gier fabularnych i bitewnych mogli wziąć udział w warsztatach malowania figurek z m.in. znanej serii Warhammer.
Dodatkowo, Pawilon 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich stał się areną zmagań szachistów, którzy rozgrywali turnieje królewskiej gry w różnych kategoriach. Jedną z nagród był m.in. Puchar Prezesa Grupy MTP.

Organizatorzy zadbali także o ruch – w Strefie Sportowej można było m.in. nauczyć się jazdy na longboardzie i wrotkach czy też wziąć udział w zajęciach piłkarskich od Akademii Reissa. Na targach znalazły się również samochody i inne pojazdy – zarówno w skali 1:1 jak i w miniaturze. Każdy fan motoryzacji mógł znaleźć coś dla siebie – na HOBBY odbyły się także zawody w drifcie samochodów zdalnie sterowanych RC.

Fundamentem Targów HOBBY od kilkunastu lat jest modelarstwo, a właściwie to wystawa makiet od klubów z całej Polski oraz prywatnych kolekcjonerów. W tym roku podczas wydarzenia odbyła się również wystawa XX Mistrzostw Polski Kolei Modelowych, która wzbudziła ogromne zainteresowanie zwiedzających targi. W strefie znalazła się także ekspozycja od największych sklepów modelarskich w Polsce.

Na HOBBY znalazły się również warsztaty szycia, rękodzieła i DIY organizowane przez Polską Izbę DIY. Na miejscu każdy mógł nauczyć się m.in. robić na drutach, tapicerować panele czy odnawiać siedziska w fotelach. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie co oznacza, że hobby naszych babć wróciło w wielkim stylu.

Animal Fest czyli z miłości do zwierząt

Pierwsza edycja targów zoologicznych Animal Fest cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zwiedzających jak i samych wystawców i partnerów, to jedna z niewielu imprez o tej tematyce jaka odbyła się w tym roku w naszym kraju.

Animal Fest zdominowało środowisko miłośników psów, głównymi atrakcjami były pokazy rywalizacji sportowej w Flyballu, przeprowadzone przez drużynę Dzikie Gziki. Milena Patan poprowadziła program pokazowy z agility, psiego fitnessu i dog frisbee.

Uzupełnieniem oferty dla psiarzy były liczne stoiska z akcesoriami zoologicznymi, szkolenia z trenerami, behawiorystami oraz pokazy psiej mody. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się ekspozycja zwierząt egzotycznych, na wyciągnięcie ręki można było zobaczyć wielbłądy, jeżozwierze, lamę, różne gatunki węży, jaszczurek oraz gryzoni.

Głównym motywem tegorocznego Animal Fest było hasło „Z miłości do zwierząt”, dzięki współpracy z licznymi fundacjami i stowarzyszeniami, zwiedzający mogli pogłębić swoją wiedzę w zakresie świadomej adopcji zwierząt, dbania o ich dobrostan oraz odpowiedzialnego podejścia do zagadnień ekologicznych. Sukces debiutującej imprezy w trudnym roku 2020 jest dla organizatorów ogromnym wyróżnieniem i zachętą do rozwoju w przyszłym roku.

A na deser Wystawa Dinozaurów w 3D

To był weekend atrakcji dla całych rodzin – Targi HOBBY i Animal Fest dopełniła wystawa Dinozaurów 3D, która znalazła się na antresoli Pawilonu 3. Na miejscu dzięki specjalnym okularom każdy mógł podziwiać stworzenia, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Co warte podkreślenia była to pierwsza w historii wystawa Dinozaurów 3D w Poznaniu.

A już niedługo…

Targi HOBBY, Animal Fest i wystawa Dinozaurów 3D dobiegły końca. Patrząc po zainteresowaniu wystawców jak i uczestników wydarzenia można być pewnym, że pasjonaci rozrywek OFFLINE i zwierząt spotkają się ponownie już w 2021 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button