POZNAŃ

Poznań. Brutalnie pobili kierowcę autobusu. Jednego z napastników zatrzymano

Chuligani w Poznaniu

27 października w autobusie linii 169 na Naramowicach doszło do pobicia kierowcy.

Po godz. 18 poznańscy policjanci przyjechali do awantury na Alei Praw Kobiet.

Dwóch mężczyzn w autobusie piło alkohol, krzyczeli i byli wulgarni. Po zwróceni im uwagi zaczęli awanturować się z pasażerami. Wówczas podszedł do nich kierowca autobusu i został wtedy przez nich brutalnie pobity. Bili go w szale pięściami po twarzy. Potem agresorzy uciekli.

Kierowca Tadeusz został przewieziony do szpitala.

Już w czwartek policja schwytała jednego z tych chuliganów. Ma 46 lat i był już wielokrotnie notowany za różne przestępstwa kryminalne. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.


Jeden z pasażerów wyjął telefon i zaczął nagrywać zachowanie pijanych mężczyzn. Wtedy chuligani zaczęli bić chłopaka. Kierowca zatrzymał autobus i wskoczył do kabiny.
Po tym inny z pasażerów zapytał czy ma zadzwonić na policję. Wtedy drugi agresor rzucił się na niego, ale osłonił go Pan Tadeusz. Dostał kilkanaście ciosów, krew lała się z jego nosa i oczów.

„Jeden z podejrzanych sprawców napaści i pobicia kierowcy autobusu jest już w naszych rękach. Przed chwilą zatrzymali go policjanci z KP Poznań Północ. Ustalamy drugiego napastnika.
Dla nas sprawa absolutnie nr 1. W środę po południu dwaj pijani, wulgarni i agresywni mężczyźni wdali się w awanturę z pasażerami miejskiego autobusu. Potem dotkliwie pobili kierowcę. Nie ujdzie im to płazem. Sprawą priorytetowo zajmują się policjanci z KP Poznań Północ. Jeśli są jacyś świadkowie tej bulwersującej sytuacji to prosimy o kontakt z komisariatem” – napisał na Twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

– Liczymy na szybkie złapanie sprawców pobicia naszego kierowcy MPK Poznań Sp. zo.o. Po kontakcie z Kierownictwem Policji w Poznaniu, wiem że jest to dla Policji równie ważna sprawa! Jednocześnie wielki szacunek dla kierowcy MPK za to, że nie zostawił pasażerów bez pomocy. MPK jest w kontakcie z naszym pracownikiem, który jest w tej chwili hospitalizowany. Niech wszyscy na przyszłość wiedzą, że dzięki m.in. monitoringowi w naszych pojazdach, nikt nie pozostanie bezkarny!! Ważna informacja! Teraz jeszcze jeden sprawca! I mamy nadzieję surowe kary w sądzie – napisał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

„Chciałbym wyrazić wielki szacunek i wsparcie dla kierowcy autobusu, który został brutalnie pobity po tym, jak stanął w obronie zaatakowanego przez grupkę pijanych osób pasażera. Za to, że nie pozostał obojętny i w sposób zdecydowany zareagował na krzywdę drugiego człowieka, płacąc za to wysoką cenę” – napisał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Pan Tadeusz pracuje jako kierowca od 2009 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button