TRÓJMIASTO

Potęgowo. Rozpoznali bałagan. Policja zatrzymała złodzieja fotopułapki

Pomorskie

Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach zatrzymali mieszkańca Gminy Potęgowo, który w ubiegłym tygodniu ukradł z lasu fotopułapkę.

Miała rejestrować osoby podrzucające śmieci. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom mundurowych urządzenie zostało odzyskane, a 69-latek odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek na profilu społecznościowym Urzędu Gminy w Potęgowie (woj. pomorskie) pojawiła się informacja, że z terenu leśnego została skradziona foto-pułapka, która miała rejestrować osoby podrzucające śmieci do lasu. Jednak ukradzione urządzenie dalej działało i wysyłało zdjęcia z miejsca zamieszkania złodzieja. Urzędnicy dali złodziejowi czas na zwrot foto-pułapki, a jeżeli do tego nie dojdzie, sprawę planowali zgłosić na Policję.

Funkcjonariusze nie czekali na upłynięcie tego terminu i zaczęli ustalać, kto może mieć związek z kradzieżą urządzenia. Dokładnie zapoznali się z wykonanymi przez fotopułakę zdjęciami i rozpoznali na nich pomieszczenia, w których jak się okazało kilkukrotnie wcześniej byli. W poniedziałek rano policjanci zapukali do domu 69-letniego mieszkańca Gminy Potęgowo, w którym zastali dokładnie taki sam bałagan, jak ten na zdjęciach, a w trakcie przeszukania znaleźli fotopułakę. Mężczyzna, który w przeszłości był już karany za kradzieże został zatrzymany.

Odzyskana foto-pułapka (fot. Gmina Potęgowo)

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Główczycach, urządzenie o wartości 2000 zł zostało odzyskane.

69-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Gmina Potęgowo – urzędnicy napisali na FB:

„Informacja o zaginionej fotopułapce należącej do Urzędu Gminy Potęgowo oraz apel o jej zwrot niespodziewanie szeroko obiegły regionalne i krajowe media. Dziś możemy poinformować, że Aspirant Sztabowy Jacek Dąbrowski z Posterunku Policji w Potęgowie przekazał odzyskany sprzęt na ręce wójta Dawida Litwina. Dziękujemy! Fotopułapkę będziemy mogli nadal wykorzystywać do monitorowania miejsc, w których nielegalnie podrzucane są odpady.”

Zdjęcie, które zarejestrowała fotopułapka (fot. Gmina Potęgowo)

Wcześniej napisano:

„Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę będącą własnością gminy o jej zwrot do jutra, tj. do 9 września 2022 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Potęgowie (pok. 14).
W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na Policję. Poniżej jedno z ostatnich zdjęć, które zarejestrowała fotopułapka.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button