TRÓJMIASTO

Pomorskie. Policjanci przypominają – nośmy maseczki i zachowajmy dystans!

COVID-19

Wejherowscy policjanci wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei przez kilka dni prowadzili działania „Kolej SKM/PKP – Covid 19”.

Celem tej akcji było reagowanie oraz przypominanie podróżującym o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej związanych ze zwalczaniem koronawirusa.

Policjanci wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei przypominali osobom podróżującym o obowiązku noszenia maseczek. Mundurowi tłumaczyli, dlaczego stosowanie się do tego nakazu jest istotne w walce z koronawirusem. Funkcjonariusze w pociągach i peronach sprawdzali, czy osoby podróżujące stosują się do obowiązków noszenia maseczek oraz zachowania odstępu. Podczas trzech dni działań pouczono 10 osób, które nie przestrzegały obostrzeń. To już kolejne tego typu działania wejherowskiej policji, w ten sam sposób policjanci działali w autobusach MZK.

Policjanci po raz kolejny apelują, dbajmy o siebie i bliskich. Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel-ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button