TRÓJMIASTO

Pomorskie. 300 osób w hotelu na turnieju szachowym. Sanepid: brak zastrzeżeń

Policjanci z Sanepidem kontrolują hotele i pensjonaty w powiecie puckim

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku przeprowadzają wzmożone kontrole w turystycznych miejscowościach powiatu, sprawdzając czy hotele i pensjonaty stosują się do wytycznych ograniczających ich funkcjonowanie do 17 stycznia br.

W piątek 8 stycznia 2021 roku policjanci wraz z inspektorem sanitarnym przeprowadzali kontrole obiektów świadczących usługi noclegowe w powiecie puckim sprawdzając czy hotelarze stosują się do przepisów wynikających z obostrzeń związanych z trwającym stanem epidemii. W trakcie wzmożonych działań prewencyjnych w jednym z hoteli na terenie gminy Władysławowo kontrole wykazały obecność 300 gości hotelowych. Policjanci na miejscu zabezpieczyli dokumentację ewidencyjną obiektu, przeprowadzone zostanie postępowanie sprawdzające czy nie doszło do naruszenia obowiązujących przepisów. W tej samej sprawie inspektorzy Sanepidu przeprowadzą odrębne postępowanie administracyjne.

W hotelu w Jastrzębiej Górze było 300 osób. Właściciel stwierdził, że wszyscy goście biorą udział w półfinałach mistrzostw Polski juniorów w szachach.

Sanepid nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. W środku zawodnicy mieli na założone maseczki i przestrzegali odległości.

Przypominamy, że według rządowego rozporządzenia hotele i inne obiekty noclegowe do 17 stycznia br mogą świadczyć usługi tylko w ściśle określonych przypadkach. Policyjna akcja potrwa do końca ferii zimowych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button