Polski Związek Lekkiej Atletyki może otrzymać World Athletics Member Federation Award.
Światowa federacja chce uhonorować krajowe związki, które nie poddały się organizacji lekkoatletycznych zawodów czasie pandemii.
Polska jako przedstawiciel Europy został nominowany za trzy mityngi cyklu World Athletics Contiental Tour (dwa w Chorzowie oraz jeden w Bydgoszczy). Oprócz tego Gdynia zorganizowała mistrzostwa świata w półmaratonie, gdzie padł rekord świata.
Nominowanych zostało 6 krajów, tj. Polska, Nowa Zelandia, Kenia, Peru, Palestyna oraz Nikaragua.
Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas gali, która w formie on-line odbędzie się 5 grudnia.
Nominowani do nagrody World Athletics Member Federation Award:
Kenia (Confederation of African Athletics)
Pomimo ogólnokrajowych blokad i innych zakłóceń, federacji udało się zorganizować i zorganizować Kip Keino Classic, pierwsze zawody World Athletics Continental Tour Gold w Afryce. Kenijscy sportowcy również dobrze rywalizowali na arenie międzynarodowej, zdobywając tytuły drużynowe na Mistrzostwach Świata w Półmaratonie Gdynia 2020 ze zwyciężczynią, Peres Jepchirchir, bijąc rekord świata kobiet.
Nowa Zelandia (Oceania Athletics Association)
Podczas gdy sportowcy nie byli w stanie rywalizować za granicą, federacja zorganizowała kilka zawodów, z których jeden został zwieńczony rekordem obszaru w rzucie młotem kobiet. Maraton Rotorua we wrześniu był jedną z pierwszych imprez masowych, które odbyły się od marca na świecie.
Nikaragua (North American, Central American & Caribbean Athletics Association)
Zgodnie z zaleceniami UNICEF federacja nadała priorytet organizowaniu imprez dla dzieci i młodzieży, aby promować dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.
Palestine Athletic Federation (Asian Athletics Association)
Federacja była jedną z pierwszych, która zorganizowała kursy szkoleniowe i certyfikacyjne dla trenerów (CECS) na poziomie 1 i 2 w formacie online. Federacja przeprowadziła również inne seminaria online podczas różnych faz blokady.
Peru (Confederation of South American Athletics)
Federacja była jedną z najbardziej aktywnych w utrzymywaniu społeczności lekkoatletycznej, w zaangażowaniu się w ten sport poprzez różnorodne wirtualne wydarzenia. Działania obejmowały programy szkoleniowe, seminaria i sesje doradcze coachingowe, a także sobotnie poranne zajęcia wychowania fizycznego skierowane specjalnie do dzieci.