POLSKA

Polska. Potwierdzono dwa ogniska związane z indyjską mutacją koronawirusa

Pandemia w Polsce

W Polsce wykonano 11 995 786 szczepień.

W naszym kraju potwierdzono dwa ogniska związane z indyjską mutacją wirusa. Jedno w okolicach Warszawy, drugie – w Katowicach. Wykryto 16 przypadków indyjskiej mutacji.

Wszystkie osoby, które będą przyjeżdżały z Indii, Brazylii i RPA będą automatycznie poddawane kwarantannie bez możliwości zwolnienia testem wykonanym 48 godzin po przyjeździe.

Ostatnio pierwsze dwa przypadki indyjskiej mutacji koronawirusa wykryto u polskiego dyplomaty oraz członka jego rodziny.

– W ostatnim tygodniu odnotowaliśmy znaczący spadek zakażeń w całej Polsce. Zmniejszyło się także obłożenie łóżek szpitalnych dla pacjentów covidowych.

Wobec malejących wskaźników obniżamy stopniowo bazę łóżkową dla pacjentów z COVID-19 i przywracamy zabiegi planowe w szpitalach.

Wciąż musimy być przygotowani do kolejnej fali, o ile nowe mutacje nie znajdą się w zakresie ochrony szczepień. Jednym z głównych wysiłków i wyzwań będzie stworzenie skutecznego mechanizmu śledzenia mutacji wirusa w Polsce – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button