POLSKA

Polska. Policja i Straż Miejska przez megafony apelują o pozostanie w domach [WIDEO]

Apel #zostanwdomu

20 marca br. na terenie całego kraju został ogłoszony stan epidemii.

W ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa od kilku tygodni zaangażowane są wszystkie służby w tym również Policja. Wśród licznych zadań, z którymi mierzą się dziś funkcjonariusze są również te ukierunkowane na informowanie społeczeństwa o zagrożeniu jakie niesie ze sobą grupowanie się ludzi.

Gdańsk

21 marca 2020 r., w mieście pojawiły się policyjne radiowozy, które patrolując popularne miejsca – ulice, deptaki, parki, place zabaw – zalecały przez megafony pozostanie w domu. To element akcji #zostanwdomu i efekt ogłoszonego przez rząd stanu epidemii w Polsce.

Puste ulice i policyjne patrole – tak w sobotę, 21 marca, wyglądał Gdańsk. Przez zamontowane na radiowozach megafony policjanci apelowali o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie.

“Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa policja prosi o nie gromadzenie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostawanie w domach. Apelujemy: zostań w domu i zmniejsz ryzyko zarażenia siebie i swoich bliskich” – taki komunikat wybrzmiał wielokrotnie na ulicach miasta.

Policjanci apelują do poczucia obowiązku obywateli, ale trzeba pamiętać, że również od 20 marca, obowiązują wyższe stawki za złamanie nakazu kwarantanny – z 5 do 30 tysięcy zł.

Gdynia

„Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych” – komunikaty takiej treści, odtwarzane z radiowozów Straży Miejskiej, można od dzisiaj usłyszeć na ulicach Gdyni. To kolejna inicjatywa miasta realizowana w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Wkrótce do tych działań prewencyjnych dołączy też gdyńska policja.

Od środy, 25 marca Straż Miejska ruszyła z akcją emisji specjalnych komunikatów skierowanych do mieszkańców Gdyni. Zachęcają one, aby zostać w domu, a ewentualne wyjścia ograniczyć do niezbędnego minimum.

Katowice

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, katowiccy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. Policjanci z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Mundurowi sprawdzają również, czy mieszkańcy stosują się do ograniczenia swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

Kraków

Od 24 marca br. na krakowskie ulice wyjechał radiowóz, będący na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji, który posiada mobilny system nagłośnieniowy LRAD. Nagrany komunikat, jest emitowany przez głośnik i odtwarzany w czasie przejazdu ulicami miasta, a także w pobliżu parków, bulwarów wiślanych i innych miejsc najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców. Przy jego wykorzystaniu funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i nie opuszczanie domu bez uzasadnionej potrzeby. Ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia.

„Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.”

Łódź

Obowiązuje stan epidemii. Codziennie łódzcy policjanci kontrolują kilka tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU! Dlatego na ulice miast wyjechały oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem. Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!

Warszawa

Jednym ze środków zapobiegawczych, związanych z pandemią koronawirusa, jest unikanie zagrożeń. Straż Miejska zachęca do pozostawania w domach.

Do codziennych obowiązków strażników doszedł kolejny – informowanie warszawiaków o zagrożeniach. Z radiowozów straży miejskiej płynie jasny i czytelny komunikat:

​”Szanowni Państwo! Tu straż miejska. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, prosimy aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o nie grupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy: zostańcie w domach! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.”

Województwo podlaskie

Podlascy Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu. Na ulicach województwa podlaskiego policjanci emitują komunikaty ostrzegawcze przez megafony z radiowozów. Na ulicach miast słychać hasło: „(…) W związku z epidemią koronawirusa prosimy nie grupować się i dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach (…)”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button