INNEZIMOWE

Polska organizatorem wielkiej łyżwiarskiej imprezy w Gdańsku!

Mistrzostwa Świata Juniorów w Short Tracku w 2023 roku w Gdańsku

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) wstępnie przyznała Polsce prawo do organizacji kolejnej wielkiej imprezy w short tracku.

W 2023 roku w Gdańsku odbędą się mistrzostwa świata juniorów.

Co ciekawe, dokładnie tej samej rangi impreza odbędzie się w Polsce również w 2022 roku.

– Bardzo cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Łyżwiarska po raz kolejny nam zaufała. Szefowie federacji czują się pewne na naszym terenie i wiedzą, że zawsze stajemy na wysokości zadania – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

W ostatnich latach w Tomaszowie Mazowieckim regularnie odbywają się zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, których organizacja rokrocznie zbiera doskonałe oceny. W tym sezonie impreza miała zyskać dodatkowy prestiż, bo miała otwierać cały cykl. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że zawody zostały odwołane. Na początku tego roku w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się też mistrzostwa świata juniorów na długim torze. Z kolei na styczeń w Gdańsku zaplanowane są mistrzostwa Europy seniorów w short tracku.

– Jesteśmy małym związkiem i łyżwiarstwo w Polsce nie jest aż tak popularnym sportem, jak na przykład w Holandii, gdzie jest to sport narodowy, a jednak ISU stawia nas pod względem organizacyjnym na równi z tą łyżwiarską potęgą. To bardzo cieszy i motywuje co do jeszcze cięższej pracy – dodaje Tataruch.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button