HOKEJ

Polska Hokej Liga. GKS Jastrzębie z brązem

Hokej na lodzie

W niedzielę został rozegrany ostatni mecz sezonu PHL 2021/22.

Na lodowisku Jastor w Jastrzębiu-Zdroju gospodarze pokonali GKS Tychy 3:1 i wywalczyli brązowe medale.

Rywalizacja o trzecie miejsce toczyła się do dwóch zwycięstw. W poniedziałek, 4 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju lepsi byli tyszanie, którzy wygrali 5:4. W rewanżu w czwartek na Stadionie Zimowym triumfowali podopieczni Roberta Kalabera 5:2. W niedzielę w decydującym starciu JKH, który w poprzednim sezonie świętował mistrzostwo Polski, był lepszy. Pierwszy gol w tym meczu padł dopiero w 39. minucie, a jego autorem był Martin Kasperlik. W 46. min wynik podwyższył Egils Kalns. Na niecałe cztery minuty przed końcem spotkania trener tyszan wycofał bramkarza. Manewr ten nie przyniósł skutku, bo Frenks Razgals trafił do pustej bramki. Pod koniec spotkania honorowe trafienie dla GKS zaliczył Michael Cichy. JKH wygrał 3:1 i wywalczył brązowe medale. Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wręczył zawodnikom i sztabu szkoleniowemu Puchar oraz medale.

Dla szkoleniowca jastrzębian Roberta Kalabera i kilku graczy, biorących udział w tym spotkaniu, to nie koniec sezonu. Kalaber, który jest również selekcjonerem Kadry Narodowej, przygotowuje reprezentację Polski do Mistrzostw Świata Dywizji IB, które odbędą się na Stadionie Zimowych w Tychach w dniach 26 kwietnia – 1 maja. W poniedziałek, 11 kwietnia rozpoczyna się zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju. W dniach 14 i 16 kwietnia Biało-czerwoni rozegrają w miejscowości Graz dwa mecze kontrolne z silną Austrią. W Tychach w MŚ rywalami Polaków będą Estonia, Japonia, Ukraina i Serbia. Biało-czerwoni są faworytem do awansu na zaplecze Elity.

Mecz o 3. miejsce Polskiej Hokej Ligi (gra się do 2. zwycięstw)

GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Kasperlik 39, Kalns 46, Razgals 57 – Cichy 59.

Stan rywalizacji: 2-1.