POLSKA

Pol’and’Rock Festival 2019. Nie będzie specjalnych pociągów musicRegio

25. Pol’and’Rock Festival

Spółka Przewozy Regionalne zrezygnowała z przywiezienia uczestników 25. Pol’and’Rock Festival!

Jak co roku od 25 lat, w drugiej połowie kwietnia Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwróciła się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi na 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Po ponad miesiącu oczekiwania Fundacja otrzymała odpowiedź. Czytamy w niej:

Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.

Tłumacząc zawiły kolejowy wywód – w tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, nie będzie dodatkowych pociągów na jeden z największych festiwali muzycznych w Europie.

W zeszłym roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób. Najtańsze bilety w dwie strony kosztowały 50 zł, najdroższe – 160 zł. Przyjmując średnią 100 złotych za bilet – w efekcie takiej decyzji przychód spółki Przewozy Regionalne uszczupli się w tym roku o około 7 mln złotych.

Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. – mówi Jerzy Owsiak, Prezes zarządu WOŚP – Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą. Niemniej – zaapelowaliśmy dziś do uczestników Festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie – pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy. Przed nami fantastyczny, jubileuszowy Pol’and’Rock Festiwal, który zaczyna się 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!

Jak dojechać na tegoroczny Pol’and’Rock?

Na pewno SAMOCHODEM – w mieście jak co roku przygotowana będzie sieć specjalnych parkingów. Organizator wraz z Miastem Kostrzyn przygotują się na każdą ilość aut.

Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)
Z Warszawy: droga E30 (A2),
Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)
Z Poznania: E30 (A2)
Z Gdańska: trasa nr 22

I w tym roku nie ma możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkowały tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd będzie dopuszczony jedynie na teren „Pola Malinowskiego” oraz na parkingi zorganizowane wokół Pol’and’Rock Festival.

Jeśli w trakcie Festiwalu spożywałeś/aś alkohol koniecznie przed wyjazdem przebadaj się w jednym z punktów Sprawdź Promile!

Bank Podróży

Możecie także umawiać się na wspólną podróż korzystając z BANKU PODRÓŻY na stronach polandrockfestival.pl (rusza w przyszłym tygodniu).

Autobus

Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna.

Organizator liczy także na wszelkie przejazdy zorganizowane, dodatkowo wynajęte autokary (będzie dla nich specjalny parking) i na każdego przedsiębiorcę, który zechce pomóc uczestnikom Festiwalu. Zgłoszenia zorganizowanych dojazdów należy wysyłać mailem na adres [email protected]

Samolot

Najbliższe lotniska to:

Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów – Port lotniczy im. NSZZ „Solidarność”
Poznań Ławica – Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego

Pociąg

W tym roku Przewozy Regionalne nie planują uruchamiać całego szeregu pociągów specjalnych dla uczestników festiwalu Pol’And’Rock. PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały na łamach Portalu Pasażera rozkład jazdy pociągów na okres od 9 czerwca do końca sierpnia. W grafiku połączeń, inaczej niż w latach ubiegłych, nie pojawiły się pociągi kategorii musicRegio pozwalające dostać się na doroczny festiwal muzyczny w Kostrzynie nad Odrą ze wszystkich regionów Polski oraz wrócić do domów po zakończeniu koncertów.

Gości z Niemiec zachęcamy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem.

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Prophets of Rage, Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Parkway Drive, Black Stone Cherry, DUB FX, The Adicts, Kult, Perturbator, Decapitated, Daria Zawiałow, Happysad, Sidney Polak, Renata Przemyk, Witek Muzyk Ulicy, Cyrk Deriglasoff, Krzysztof Zalewski, Gooral, Tulia, Ralph Kaminski czy The Casualties.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z festiwalowiczami spotkają się m.in. Wojciech Snmarzowski i o. Ludwik Wiśniewski. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku na Akademii zaprezentują się także liczne organizacje pozarządowe.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button