SPORTY WALKI

Polacy zdobyli sześć medali na Mistrzostwach Europy IMMAF 2022

MMA

W piątym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2022 odbyły się finały seniorów, w których dwie Polki walczyły o złote medale.

W czwartym dniu mistrzostw Europy Magda Czaban i Paulina Kontna wywalczyły sobie miejsca w finałach. W sobotę weszły do klatek i zmierzyły się o złoto. Magda Czaban walczyła z Songuel Karatorak z Niemiec i po trzyrundowym boju pokonała ją na punkty. Tym samym Magda po raz trzeci w historii zdobyła tytuł mistrzyni Europy. Paulina Kontna, która w zeszłym roku stanęła na najwyższym stopniu podium, tym razem musiała w finale uznać wyższość Nikolij Milosevic ze Szwecji i zakończyła turniej ze srebrnym medalem.

Oficjalne wyniki finałów:

1. Waga słomkowa 52.2 kg (115 lbs) Magdalena Czaban pokonała Songuel Karatorak (Niemcy) niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)

2. Waga kogucia 61.2 kg (135 lbs) Nina Nikolija Milosevic (Szwecja) pokonała Paulinę Kontną przez TKO, 2:28, runda 2

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy IMMAF 2022 (fot. org.)

W czwartym dniu Mistrzostw Europy IMMAF 2022 polscy zawodnicy stoczyli sześć pojedynków i wywalczyli pierwsze cztery medale

W czwartym dniu mistrzostw Europy w turniejowych zmaganiach polska reprezentacja walczyła o pierwsze medale. W rywalizacji tej Dominika Steczkowska wywalczyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej, a Karola Durszlewicza i Brajan Przysiwek kończą mistrzostwa z brązowymi medalami!

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

1. Waga słomkowa 52.2 kg (115 lbs) Magdalena Czaban pokonała Delphine Benouaich (Francja) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

2. Waga kogucia 61.2 kg (135 lbs) Paulina Kontna pokonała Alisę Bostan (Estonia) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27) 3

3. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Yevgeni Shinkarevsky (Izrael) pokonał Karola Durszlewicz niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-27, 28-29)

4. Waga średnia 83,9 kg (185 lb) – Kristjan Toniste (Estonia) pokonał Brajana Przysiwka przez poddanie (duszenie trójkątne rękami), 1:41, runda 1

5. Waga kogucia 61,2 kg (135 lbs) Dominika Steczkowska pokonała Lijanę Lipinskaite (Litwa) jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30:27, 30:26)

6. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Oleksandr Huliaiev (Ukraina) pokonał Michała Borowskiego jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30:27)

Ostatecznie reprezentacja Polski wraca z mistrzostw Europy z sześcioma medalami. Poza Magdą Czaban i Pauliną Kontną, Dominika Steczkowska wywalczyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej. Karol Durszlewicz zdobył brąz w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy IMMAF 2022 rozgrane zostały we Włoszech w dniach od 27 września do 1 października. Wydarzenie odbyło się w miejscowości Lignano Sabbiadoro. W trakcie turnieju rywalizowało blisko 300 reprezentantów 36 krajów.

International Mixed Martial Arts Federation jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012. Zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.