POLSKA

Polacy nie przestrzegają lockdownu. Wesele, zlot motocyklistów, otwarte siłownie

Koronawirus w Polsce

Ciągle w Polsce są lekceważone obostrzenia epidemiologiczne.

Nie wspominając o braku noszenia maseczek lub założonej jej tylko na usta, z tzw. kut..m na twarzy.

Zlot motocyklistów w Częstochowie

XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Peszkowskiego miał miejsce na jasnogórskich błoniach.

Przyjechało tam ok. 10 tys. motocyklistów. Wielu z nich nie zachowywało dystansu min. 1,5 m oraz nie posiadało maseczek.

Mszę dla motocyklistów odprawił ks. Waldemar Cisło. „Dziękuję wam, moi drodzy, za to, że tu jesteście” – powiedział kapłan.

Motocykliści z całej Polski przyjechali na Jasną Górę, by wziąć udział w modlitewnym rozpoczęciu sezonu motocyklowego. W tym roku do Częstochowy przyjechało około 10 tysięcy miłośników jednośladów. Z uwagi na obowiązujący w naszym kraju stan epidemii, decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie na Jasnogórskie Błonia wjechało mniej uczestników, niż w poprzednich latach. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, policjanci systematycznie informowali o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego oraz reagowali na łamanie obostrzeń. Policjanci wylegitymowali 156 osób, ujawnili 1 kierującego samochodem w stanie nietrzeźwości i blisko 100 wykroczeń. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, materiały zgromadzone w trakcie tego wydarzenia zostaną przekazane do prokuratury i do sanepidu pod kątem naruszenia prawa przez organizatora pielgrzymki.

Zlot motocyklistów w Częstochowie (fot. policja)

Nielegalne wesele w Malanowie

10 kwietnia w Malanowie (woj. wielkopolskie) odbyło się wesele.

Policjanci weszli na zorganizowane niezgodnie z prawem imprezę i wylegitymowali tam 81 osób. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Turku razem z pracownikami sanepidu zakończyli to zbiorowe wydarzenie i skierowali wnioski do odpowiednich instytucji.

Goście natychmiast musieli opuścić lokal.

Przed domem weselnym specjalnie zaparkowano kilka ciężarówek, by zasłaniały tę imprezę.

Organizatorowi grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Kontrole w klubach fitness i siłowniach

Policjanci ruszyli kontrolować m.in. siłownie w Polsce.

W ramach rozkazu funkcjonariusze mają tym, którzy nie przestrzegają obostrzeń wręczać wnioski o odbieranie pomocy z rządowej tarczy antykryzysowej. Mają także sprawdzać czy przedsiębiorcy odprowadzają składki do ZUS i US.

Baseny, siłownie, kluby i centra fitness tylko dla członków kadr narodowych w sportach olimpijskich

Wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich są uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. 2 kwietnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 19 marca, które doprecyzowuje regulacje w zakresie korzystania z wymienionych obiektów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button