INNEWODNY

Pływackie mistrzostwa Europy Masters. Polacy z 34 medalami

Złote zakończenie. Michał Bielawski z tytułem mistrza Europy

Michał Bielawski z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego wygrał rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym w kategorii 25-29 lat podczas ostatniego dnia pływackich mistrzostw Europy Masters.

Zawody w Rzymie Polacy zakończyli z 34 medalami na koncie.

W sumie polscy pływacy zdobyli w stolicy Włoch aż 34 medale (10 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych). Do naszego dorobku trzeba też doliczyć brąz Heleny Szczepańskiej w rywalizacji solistek w pływaniu artystycznym. Sukcesów i występów zasługujących na uznanie nie brakowało.

Na przedostatni dzień pływackich mistrzostw Europy Masters w rzymskim Foro Italico organizatorzy zaplanowali wyłącznie wyścigi sztafetowe. W sobotniej rywalizacji nie zabrakło biało-czerwonych, którzy wywalczyli dwa medale na dystansie 4×50 m stylem dowolnym mężczyzn.

W kategorii 160-199 lat trzecie miejsce zajęła ekipa Warty Poznań. Piotr Witt, Błażej Wachowski, Dariusz Janyga i Marcin Szymkowiak uzyskali łączny czas 1:45.73. Naszych reprezentantów wyprzedzili tylko Finowie i Luksemburczycy.

Jeszcze wyżej znaleźli się natomiast przedstawiciele KU AZS UW, którzy w kategorii 100-119 lat wystąpili w składzie: Michał Bielawski, Krzysztof Micorek, Igor Rębas i Eugeniusz Puzan. Polacy zdobyli srebrne medale z rezultatem 1:39.36.