LUBLIN

Pijany traktorzysta staranował dwa radiowozy. Usłyszał 6 zarzutów

Lubelskie

Pijany 41-latek, który w niedzielę uciekając skradzionym ciągnikiem staranował dwa ścigające go radiowozy, usłyszał łącznie 6 zarzutów.

Mężczyzna odpowie między innymi za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia czterech funkcjonariuszy. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór Policji.

41-latek, który w minioną niedzielę, 22.08.2021 r., kierując w stanie nietrzeźwości skradzionym ciągnikiem usiłował zepchnąć z drogi radiowóz, a później z impetem uderzył w tył drugiego, wczoraj usłyszał łącznie 6 zarzutów. Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się na polecenie funkcjonariuszy, kradzież ciągnika, uszkodzenie dwóch policyjnych radiowozów oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czterech policjantów, z których troje wskutek doznanych obrażeń zostało przewiezionych do szpitala.

Mieszkańca gminy Poniatowa (woj. lubelskie) czeka jeszcze rozprawa przed sądem. Mężczyzna był uprzednio karany za przestępstwa przeciwko mieniu i groźby. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Opolu Lubelskim, 41-latek został objęty policyjnym dozorem.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button