WARSZAWA

Pijana kierująca spowodowała kolizję drogową i uciekła. „Złodziejka” przewoziła dwoje małych dzieci

Mława

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie 27-letniej mieszkanki pow. mławskiego, która tuż przed świątecznym weekendem kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowała kolizję drogową.

W samochodzie przewoziła dwoje swoich dzieci, tj. niespełna 2-letniego synka i 5-letnią córkę. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzieci przekazano pod opiekę bliskiej rodzinie. W piątek zatrzymana usłyszała zarzuty, policja powiadomiła także sąd rodzinny.

W czwartek, 28 marca 2024 r. przed godz. 17.00, kierująca skodą 27-letnia mieszkanka pow. mławskiego, wyjeżdżając z ul. Granicznej na Al. Piłsudskiego w Mławie (woj mazowieckie), nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadące audi, po czym uciekła z miejsca zdarzenia. Kierująca audi, 34-letnia mławianka, nie odniosła obrażeń. Natychmiast powiadomiła policję. Chwilę po zgłoszeniu, interweniujący patrol zatrzymał kierującą skodą 27-latkę.

Zatrzymana kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoziła dwoje małych dzieci, niespełna 2-letniego synka i 5-letnią córkę. Jak okazało się, kobieta chwilę przed zdarzeniem drogowym, widziana była w jednym ze sklepów, w centrum Mławy, gdzie ukradła odzież i inne towary, po czym wybiegła ze sklepu. Była tam z dwóją dzieci. Podczas interwencji policjanci odnaleźli w samochodzie skradzione przedmioty.

Nietrzeźwa kierująca, została osadzona w policyjnym areszcie a samochód odholowany. Dzieci przekazano pod tymczasową opiekę najbliższej rodzinie. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem w wysokości 3000 zł. Odpowie również za wykroczenie kradzieży sklepowej. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

O sytuacji niespełna 2-letniego chłopca i jego 5-letniej siostry, powiadomiony został sąd rodzinny, który podejmie dalsze czynności, związane z zapewnieniem dzieciom bezpieczeństwa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button