KOLARSTWO

Pierwszy etap Wyścigu Narodów 2020. Holandia najlepsza

Wyścig Narodów 2020

Wyścig Narodów w Rzeszowie wystartował.

W zmaganiach biorą udział przyszłe gwiazdy światowego kolarstwa i najlepsze reprezentacje narodowe.

Miejsce miał również pojedynek kolarzy-amatorów, którzy zmierzyli się z profesjonalną trasą Wyścig Narodów w ramach Lang Team Race.

Reprezentacja Holandii wygrała pierwszy etap Wyścig Narodów UCI Nations Cup U23 – drużynową jazdę na czas. Podium uzupełniły drużyn Szwajcarii i Niemiec. Polscy kolarze zajęli piąte miejsce. Zawody rozgrywane są w Rzeszowie, w niedzielę odbędzie się drugi etap – wyścig ze startu wspólnego.

Drużynowa jazda na czas rozpoczęła w sobotę rywalizację w Wyścigu Narodów, zawodach należących do cyklu UCI Nations Cup U23 dla najbardziej utalentowanych młodzieżowców. Na starcie pojawiło się trzynaście reprezentacji, w tym Biało-Czerwoni w składzie Filip Maciejuk, Adam Kuś, Bartosz Rudyk i Damian Bieniek. Pierwszego dnia kolarze walczyli na 27-kilometrowej trasie prowadzącej przez ulice Rzeszowa. Wygrali Holendrzy uzyskując czas 32.04 przed Szwajcarami i Niemcami. Czwarte miejsce zajęła Estonia, a piąte Polska.

W niedzielę zostanie rozegrany drugi, decydujący etap – wyścig ze startu wspólnego. Kolarze ponownie będą ścigać się 27-kilometrowej rundzie, ale pokonają ją pięciokrotnie.

Daan Hoole, Holandia: Jestem bardzo szczęśliwy, to była niemal perfekcyjna czasówka w naszym wykonaniu. Na to zwycięstwo zapracowała cała drużyna. Trasa bardzo ciekawa, niezbyt trudna, za to szybka. Trzeba uważać na wzniesieniu, żeby stracić szybkości. Jutro na pewno nie będzie łatwo, ale mamy mocnych zawodników i jestem dobrej myśli.

Damian Bieniek, Polska: Uważam, że jak na nasze warunki – a brakowało dwóch zawodników – pojechaliśmy bardzo dobrze. Wcześniej w takim składzie nie startowaliśmy, więc jestem zadowolony. Mogliśmy nieco lepiej rozegrać podjazd, ale generalnie było w miarę ok. Niedzielny etap może potoczyć się bardzo różnie, Holandia wygląda na bardzo silną drużynę.

Tomasz Kiendyś, trener Reprezentacji Polski: Wszyscy pojechali rewelacyjnie czasówkę. Na pewno kilka rzeczy można poprawić, ale generalnie jest progres i jestem zadowolony. W niedzielę na pewno będzie szybko, bo to jest dość krótki etap, więc powinna być dynamiczna walka.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button