KONCERTY

Paul McCartney zaserwował w Krakowie muzyczną ucztę [ZDJĘCIA]

Paul McCartney w Polsce

W krakowskiej Tauron Arenie byliśmy świadkami muzycznej uczty w wykonaniu Paula McCartney i jego zespołu.

Koncert odbył się w ramach The FRESHEN UP Tour 2018 promującej najnowszy album „Egypt Station”.

W wypełnionej hali artysta bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością, zwracając się wielokrotnie do niej w języku polskim. Ten gest oczywiście wzbudzał żywiołową reakcję na widowni. Widać było, że sprawia to przyjemność samemu brytyjskiemu kompozytorowi .

Multiinstrumentalista na prawie trzygodzinnym koncercie zaśpiewał utwory z repertuaru zespołu The Beatles. Wywołał wielokrotnie entuzjazm przybyłych fanów z całego świata,np.  z Japonii.

76-latek zagadywał publiczność. Troje szczęśliwców zostało zaproszonych na scenę. Ada przytuliła się z nim i otrzymała autograf. Martin ze Słowacji poprosił artystę, by pomógł mu oświadczyć się swojej dziewczynie.

Z ciekawostek trzeba zanotować, iż Paul i jego ekipa przemaszerowała z flagami: polską, brytyjską i tęczową.

Ciężko to wszystko opisać prostymi słowami co działo się na scenie, gdyż trzeba to było poczuć i zobaczyć na własne oczy charyzmatycznego Sir Paul McCartneya! Emocje i wzruszenia były gwarantowane!

Paul McCartney (fot. Artur Rakowski/Kronika24.pl)

Mogliśmy usłyszeć 38 piosenek m.in. „Take a sad song and make it better”, „Hey Jude”, „Band on the Run” czy „Maybe I’m Amazed”. Tłum, mówiący różnymi językami świata z całym swoim sercem i zaangażowaniem śpiewał razem z wyjątkową „muzyczną legendą”.

Artysta wykonał również kilka utworów ze swojej najnowszej płyty. Były to m.in. „Come on to Me” czy „Fuh You”.

Paul McCartney po raz drugi wystąpił w Polsce. Pięć lat temu zagrał w Warszawie. Koncert rozpoczął się pół godzinny później, niż zaplanowano. Powodem były problemy techniczne podczas próby.
(Ryszard Jr Piekarczyk)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button