POLSKA

Partia Wolność chce przywrócenia kary śmierci za morderstwa z premedytacją

Partia Wolność za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwa z premedytacją

Przedstawiciele Partii Wolność (Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza, Jacek Wilk) przedstawili swoje stanowisko ws. powracającego do debaty publicznej tematu kary śmierci dla morderców, który pojawił się po tragicznej śmierci Prezydenta Adamowicza.

Partia Wolność (KORWiN) opowiada się za wprowadzeniem kary śmierci za morderstwa z premedytacją. W opinii jej polityków jest to najskuteczniejszy sposób odstraszania oraz wymierzania sprawiedliwości dla ludzi, którzy dopuścili się zbrodni. Ten postulat stanowi istotny punkt programowy tego ugrupowania.

Janusz Korwin-Mikke (Prezes Partii Wolność) powiedział – Po zachowaniu mordercy, Pana Stefana W, widać, że czuł się swobodnie, bo się niczego nie bał. Najwyżej wróci do więzienia, gdzie w randze mordercy będzie na pozycji uprzywilejowanej. Nic mu nie groziło, a gdyby była kara śmierci to w sposób oczywisty, by nie zamordował Prezydenta Adamowicza. – Prezes Partii Wolność przypomniał także, że karę śmierci zawieszono, kiedy był jeszcze posłem na Sejm I kadencji, przy jego silnym sprzeciwie. – Myśmy lat temu parę (w trakcie pierwszej kadencji Sejmu) zebrali 150 tysięcy podpisów pod karą śmierci, co przez Sejm zostało wyrzucone do kosza.

Jakub Kulesza (Poseł na Sejm RP, Wiceprezes Partii Wolność) – Dzisiaj wraz z posłem Jackiem Wilkiem przygotowaliśmy interpelacje poselską do Pana Ministra Zbigniewa Ziobry, w której zadajemy cztery zasadnicze pytania odnośnie kary śmierci – tekst interpelacji znajdziecie Państwo w załączniku. Jakub Kulesza dodał także, że w 2014 roku było przeprowadzone badanie, z którego wynika, że 47% Polaków popiera karę śmierci (przy 36% będących przeciwko). I przypomniał, że w zeszłej kadencji Sejmu to Pan Minister Ziobro był zwolennikiem kary śmierci, tak samo jak Jarosław Kaczyński jeszcze kilka lat temu.

Jacek Wilk (Poseł na Sejm RP) podkreślił – Ta kara jest takim elementem porządku prawnego, który musi być, żeby była mowa o tym, że system sprawiedliwości, system wymianu kar jest sprawiedliwy. (…) Tu naprawdę nie chodzi o to, żeby szafować tą karą zawsze i często, ale żeby była ona straszakiem dla potencjalnych przestępców. – Poseł Wilk wspomniał również o przewidywanych działaniach rządu, które będą szły w stronę inwigilacji i kontroli obywateli, zamiast zmieniania prawa na takie, które będzie skutecznie karało bandytów.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button