POLSKA

Państwowy Instytut zagłodził cielęta! Zwierzęta były skrajnie zaniedbane i chore [WIDEO]

Państwowy Instytut zagłodził cielęta!

30 kwietnia inspektorzy SORZ Animal Rescue Polska, OTOZ Animals Inspektorat w Warszawie oraz Fundacja Przyjaciół Braci Mniejszych odebrali zagłodzone cielęta.

Zwierzęta należały do Skarbu Państwa, czyli do Państwowego Instytutu Technologiczno Przyrodniczego w Falentach gm. Raszyn pow. Pruszkowski.

Cielaki były skrajnie zaniedbane, wychudzone do granic możliwości. Odebranych zostało 6 cielaków stanie zagrożenia zdrowia lub życia. Siódmy z nich był bez stopy (samoamputacja) i ze względów na ogromne zakażenie oraz stan zapalany został poddany humanitarnej eutanazji.

Animal Rescue Polska otrzymał prośbę o pomoc od OTOZ Animals w sprawie zaniedbania i złych warunków utrzymania zwierząt gospodarskich w miejscowości Falenty Nowe w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym Zakład Doświadczalny należący do Skarbu Państwa.

Po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia, zetknęli się z ogromnym zaniedbaniem i gruntownym naruszeniem praw zwierząt. Zwierzęta chore, niektóre bez dostępu do wody, cielęta nie leczone, przewlekłe zapalenie płuc i oskrzeli. Warunki utrzymania dają wiele do życzenia. Martwe cielę leżące gdzieś z boku przykryte plandeka oraz cielę bez racicy, które podobno miało trafić do sprzedaży, gdzie nie miałoby szans na przeżycie. Na miejscu lekarz weterynarii współpracujący z Animal Rescue Polska podjął działania w celu ratowania zwierząt, u których stwierdzono zagrożenie życia lub zdrowia. Dzięki współpracy Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego mieli zapewnione wsparcie transportowe i logistyczne, oraz dalszą, całodobowa pomoc przy ratowaniu tych zwierząt. W czasie interwencji mieszkańcy zaczęli przekazywać informacje o zakopywaniu martwych zwierząt na terenie instytutu. Na miejscu pracowała z Policja wraz z technikiem kryminalistyki oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii z Pruszkowa. Zwierzęta w stanie zagrożenia życia i zdrowia zostały odebrane na podstawie art. 7 ust. 3 Ustawy o Ochronie Zwierząt. W stosunku do jednego z cielaków ze względu na jego tragiczną kondycję lekarz podjął decyzję o humanitarnej eutanazji.

Animal Rescue Polska:

„Zbieramy pieniądze na leczenie, utrzymanie i pokarm zastępczy dla cieląt. Potrzebujemy pilnie preparatu Laktomilk. Kontakt 792-112-222. Chętnych, którzy chcą zakupić preparat prosimy o wysyłkę na adres Animal Rescue Poland ul. Sobieskiego 72b, 02-930 Warszawa. Możemy również odebrać w okolicach Warszawy. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt pod wskazany powyżej numer telefonu.”

Zbiórka online: www.pomagam.pl/cieleta
lub
Fundacja Animal Rescue Poland
ul. Sobieskiego 72b
02-930 Warszawa
KRS 0000543263
NR KONTA RAIFFEISEN BANK
92 1750 0012 0000 0000 2781 0578
tyt. Cielęta

Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na utrzymanie uratowanych zwierząt.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button