ŚWIAT

Pandemia. Polska pomoc humanitarna dla Indii

Sprzęt medyczny dla Indii

– Polska jest odpowiedzialnym i solidarnym członkiem społeczności międzynarodowej; reagujemy na najpilniejsze problemy i kryzysy na świecie.

Pomoc dla państw szczególnie dotkniętych pandemią COVID-19 to nie tylko bezpośrednie wsparcie dla mieszkańców tych państw, dzięki tej pomocy dbamy także o bezpieczeństwo zdrowotne na świecie – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w dniu wylotu transportu do Indii polskiej pomocy humanitarnej.

Odpowiadając na apel strony indyjskiej do społeczności międzynarodowej o pilną pomoc w obliczu w obliczu dramatycznej sytuacji epidemicznej w związku z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 w tym kraju, Polska zdecydowała o przekazaniu z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych stu sztuk koncentratorów tlenu oraz najbardziej potrzebnego sprzętu medycznego.

Republika Indii zwróciła się o generatory i koncentratory tlenu, respiratory, butle tlenowe, a także leki wspomagające terapię pacjentów chorych na COVID-19. Brak tlenu medycznego, kluczowych lekarstw, oraz miejsc w szpitalach, że indyjska służba zdrowia znalazła się na skraju wydolności.

Dzięki LOT, Polska dostarczy do Indii ponad 1,5 tony sprzętu medycznego. Pomoc humanitarna trafi bezpośrednio do Indyjskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Delhi. W organizacji transportu, obok PLL LOT i RARS uczestniczy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Ambasada RP w Nowym Delhi.
(MSZ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button