INNEWODNY

Otylia Swim Tour w Katowicach. Adepci pływania pod okiem mistrzyni olimpijskiej

Otylia Swim Tour 2020

Ponad sześćset dzieci chciało wziąć udział w organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak zajęciach z cyklu Otylia Swim Tour w Katowicach.

– Zapisy musieliśmy skończyć po dwudziestu minutach, bo limit miejsc błyskawicznie się wyczerpał – mówi Otylia Jędrzejczak. Setka dzieci pod okiem mistrzyni olimpijskiej z Aten i kilkunastu trenerów doskonaliła w sobotę swoje pływackie umiejętności.

Otylia Swim Tour to całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania. Dzieci ćwiczą zarówno w wodzie, jak i w hali gimnastycznej pod okiem wykwalifikowanych trenerów związanych z Fundacją Otylii Jędrzejczak. – Nie zapominajmy, że ten projekt skierowany jest także dla rodziców, dla których mamy wykłady psychologa sportowego i dietetyka. Żyjemy w specyficznych czasach, w których ten projekt jest bardzo potrzebny. Pod względem komunikacji z dzieckiem, rozwoju dziecka i przede wszystkim motywacji dla nich samych – mówiła Jędrzejczak.

Katowice, czyli miasto, w którym swoją wielką karierę rozpoczynała Otylia Jędrzejczak, często goszczą na mapie projektów Fundacji Otylii Jędrzejczak.

Otylia Swim Tour w Katowicach (fot. Paweł Skraba)

– Jestem szczęśliwa, że miasto Katowice po raz kolejny zaufało Fundacji Otylii Jędrzejczak i możemy na nowej pływalni Burowiec zrealizować nasz projekt. Ten kompleks jest cudowny, a Katowice nam pokazują, że Otylia Swim Tour to bardzo potrzebny projekt. Zainteresowanie było ogromne, zapisy zamknęliśmy w ciągu dwudziestu minut, a zainteresowanie było ośmiokrotnie większe, niż liczba miejsc – dodała najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania.

W trakcie zajęć na pływalni dzieci mają okazję, by doskonalić swoje umiejętności.

– Jeśli chociaż jedno ćwiczenie z każdego stylu, czyli klasycznego, dowolnego, motylkowego i grzbietowego, zapamiętają i będą porządnie wykonywać, to będziemy bardzo zadowoleni. Uczymy też nawrotów, czy skoków do wody – mówił Artur Mikicin, jeden z trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

Zajęcia podczas wszystkich projektów realizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak, w związku z panującą pandemią koronawirusa, odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczestnicy bardzo często dezynfekują ręce, a podczas ćwiczeń w hali, czy uroczystego otwarcia zajęć, zachowują dystans społeczny.

– Każdy też otrzymuje specjalną maseczkę-komin. Wszystkie zasady bezpieczeństwa są spełnione, bo jest dla nas bardzo ważne, by każdy u nas czuł się bezpiecznie – dodała Otylia Jędrzejczak.

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą „Zero jest OK”, młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. „Zero jest OK”, którego celem jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, to nowy projekt realizowany przez fundację byłej znakomitej pływaczki.

Otylia Swim Tour w Katowicach (fot. Paweł Skraba)

Trenerzy prowadzący zajęcia z młodymi adeptami pływania nie ukrywają, że wśród uczestników wyszukują pływackie talenty.

– Widać, że wiele dzieci ma potencjał. Są zawodnicy w wieku ośmiu, czy dziewięciu lat, którzy pokazują dobre czucie wody, tzw. pływalność. To od razu widać i trzeba nad nimi pracować – mówił Artur Mikicin.

Uczestnicy Otylia Swim Tour w Katowicach podkreślają, że uwielbiają pływanie. – Pływanie trenuję siedem lat, ćwiczę trzy razy w tygodniu i bardzo lubię to robić – mówiła Maja z Katowic.

– A ja lubię wszystkie rzeczy związane z wodą i to, że można walczyć na zawodach – dodała Emilka, inna z uczestniczek zajęć. Dla adeptów pływania wielką przyjemnością jest możliwość spotkania z Otylią Jędrzejczak, która aktywnie uczestniczy w prowadzeniu ćwiczeń. – Otylię pierwszy raz pokazała mi to mama, a później sama oglądałam na Youtubie jej wyścigi. Bardzo chciałabym być kiedyś, tak jak Otylia Jędrzejczak, mistrzynią olimpijską i zdobywać dużo medali – dodała Emilka.

W tym roku projekt Otylia Swim Tour jeszcze raz zawita do województwa śląskiego. 24 października całodniowe warsztaty dla młodych adeptów pływania odbędą się bowiem w Rybniku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button