HOKEJ

Oświęcim. Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie

GKS Katowice, Unia Oświęcim, Cracovia i GKS Tychy

W dniach 28-30 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu odbędzie się Turniej Finałowy Pucharu Polski.

O cenne trofeum walczyć będą GKS Katowice, Unia Oświęcim, Cracovia i GKS Tychy.

W Oświęcimiu wystąpią drużyny, które uplasowały się na czterech czołowych miejscach w tabeli Polskiej Hokej Ligi po rozegraniu dwóch rund spotkań, czyli 1. GKS Katowice. 2. Unia Oświęcim, 3. Cracovia, 4. GKS Tychy. W środę, 28 grudnia GKS Katowice zagra z GKS Tychy, a w czwartek, 29 grudnia Unia Oświęcim z Cracovią. Finał zaplanowany jest na piątek, 30 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20:30.

W poprzednim sezonie Turniej Finałowy Pucharu Polski został rozegrany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Cenne trofeum zdobyła Cracovia, która w finale pokonała Energa Toruń 3:0, a wcześniej poradziła sobie z Unią 4:3 w karnych. W Turnieju Finałowym udział wziął także GKS Katowice, który przegrał w półfinale z drużyną z Torunia 4:5.

W ostatnich kolejkach ligowych najlepiej i najrówniej grała Cracovia, lider Polskiej Hokej Ligi oraz GKS Tychy, trzecie miejsce w rozgrywkach. W czwartek, 22 grudnia w 32. kolejce Pasy pokonały pewnie na wyjeździe GieKSę 6:2. Z kolei tyszanie zwyciężyli z Unią 6:4 i z katowiczanami w karnych. Unia poza porażką z GKS Tychy, zanotowała triumf w starciu z JKH 3:1. Najsłabiej prezentowali się ostatnio obrońcy tytułu mistrzowskiego, GKS Katowice poza porażkami z Cracovią i tyszanami przegrał również z JKH i Unią.

Terminarz Turnieju Finałowego Pucharu Polski 

Pierwszy Półfinał

Środa, 28 grudnia

GKS KATOWICE – GKS TYCHY, godz. 20:30

Drugi Półfinał

Czwartek, 29 grudnia

UNIA OŚWIĘCIM – CRACOVIA, godz. 20:30

Piątek, 30 grudnia

Finał, godz. 20:30

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button