POLSKAŚWIAT

Ostrzał Ukrainy. Niezidentyfikowany obiekt powietrzny wleciał do Polski. Narada w BBN

Kolejny raz "coś" wlatuje do Polski

Dowództwo Operacyjne poinformowało, że w godzinach porannych w przestrzeń powietrzną Polski od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny.

„W godzinach porannych w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny, który od momentu przekroczenia granicy, aż do miejsca zaniku sygnału obserwowany był przez środki radiolokacyjne systemu obrony powietrznej kraju.
Zgodnie z obowiązującymi procedurami Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił dostępne siły i środki pozostające w jego dyspozycji” – napisało Dowództwo Operacyjne.


Obiekt ten pojawił się na radarze w okolicy Hrubieszowa. Widzieli go mieszkańcy gminy Dołhobyczów czy gminy Wożuczyn-Cukrownia na Lubelszczyźnie.


„W związku z pojawieniem się niezidentyfikowanego obiektu w polskiej przestrzeni powietrznej służby państwa zadziałały natychmiastowo. Za pośrednictwem BBN jestem w kontakcie z prezydentem, premierem, Szefem Sztabu Generalnego oraz Dowódcą Operacyjnym SZ. Państwo działa!” – napisał na portalu X Władysław Kosiniak-Kamysz, szef MON.


Nie wiadomo, czy obiekt spadł na terytorium Polski, czy wyleciał z kraju. Trwa ostrzał Ukrainy. Przez Rosjan był atakowany m.in. Lwów i obwód lwowski w położonym przy granicy z Polską Jaworowie.

W regionie miejscowości Wożuczyn-Cukrownia trwa poszukiwanie obiektu, jeśli tam spadł.


Mariusz Błaszczak z PiS atakuje ministra obrony: „Czy ukrywa Pan przed Polakami, że w okolicach Tomaszowa Lubelskiego spadła rakieta? Odbieram wiele sygnałów od żołnierzy, którzy mówią, że 'coś’ spadło na nasze terytorium i zostało wprowadzone embargo informacyjne. Żądamy wyjaśnień!”

Narada w BBN dzisiaj o 13.00

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Ministrem Obrony Narodowej Władysławem Kosiniakiem–Kamyszem.

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się dziś o 13.00 pilne spotkanie z ministrem Kosiniakiem–Kamyszem, szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesławem Kukułą oraz Dowódcą Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Maciejem Kliszem.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button