OLSZTYN

Orzysz. Upał i… w samochodzie 2-letnie dziecko. Policjant wybił szybę

Warmińsko-mazurskie

Policjanci z Orzysza, wspólnie ze strażakami, pomogli matce wyciągnąć jej 2-letnie dziecko z samochodu po tym, jak zatrzasnęła kluczyki w aucie.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji służb ratunkowych dziecku nic się nie stało, gdyż całe zdarzenie trwało zaledwie kilka minut. W tym przypadku doszło do zdarzenia losowego. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci i zwierząt samych w zaparkowanym samochodzie. Jest to teraz bardzo niebezpieczne z uwagi na wysokie temperatury.

W piątek (4 czerwca br.) po godz. 12.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 2-letnim dziecku zamkniętym w samochodzie. Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyli w aucie, gdzie zostawiła też swój telefon i dokumenty. Zdarzenie to miało miejsce w Orzyszu. Z uwagi na zdrowie i życie dziecka interwencja ta wymagała natychmiastowej reakcji.

Niezwłocznie na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu oraz strażacy. W stojącym na parkingu samochodzie, na tylnym siedzeniu w foteliku, spało 2-letnie dziecko. Samochód szybko się nagrzewał z uwagi na wysoką temperaturę powietrza. Policjanci i strażacy zdecydowali o wybiciu szyby od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko całe i zdrowe przekazane zostało matce. Kobieta podziękowała funkcjonariuszom służb ratunkowych za szybką i skuteczną pomoc. Mieszkanka Warszawy dodała, że sprzątała samochód i przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym spało jej dziecko.

Tym razem doszło do zdarzenia losowego, które zakończyło się szczęśliwie. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Wysokie temperatury powietrza i szybko nagrzewający się pojazd jest realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Widząc takie nieodpowiedzialne sytuacje natychmiast reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button