OPOLE

Opole. Użyli gazu pieprzowego, dusili i pobili młodego chłopaka

Pobicie o charakterze chuligańskim

Na początku czerwca, policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie 21-latka w jednym z opolskich klubów.

37 i 27-letni mężczyźni mieli wspólnie i w porozumieniu, publicznie, bez wyraźnego powodu użyć gazu pieprzowego, dusić i uderzać młodego chłopaka. Zgromadzone materiały dowodowe dały mocne podstawy do skierowania wniosku o tymczasowy areszt. Decyzją opolskiego sądu agresorzy zostali aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 i pół roku więzienia.

Pod koniec maja, w jednym z opolskich klubów doszło do bardzo dramatycznej sytuacji. Według zeznań poszkodowanego i świadków, dwóch mężczyzn miało bez powodu i publicznie zaatakować 21-latka. Agresorzy mieli użyć gazu pieprzowego, dusić i uderzać po całym ciele młodego mężczyznę. Po zdarzeniu 21-latek został przewieziony karetką do szpitala, a napastnicy uciekli z miejsca. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu na Chabrach.

Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie dowody, przesłuchali świadków i wytypowali podejrzewanych. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na zatrzymanie 5 czerwca dwóch mężczyzn, mieszkańców Opola. Zatrzymany 37 i 27-latek zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia w charakterze czynu chuligańskiego.

Mężczyźni na wniosek policjantów i prokuratury, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 i pół roku więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button