OPOLE

Opole. Awanturnik z nożem w ręku zaczepiał przechodniów

Policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta.

Mężczyzna z 15 centymetrowym nożem w ręku zaczepiał przechodniów w centrum Opola. Funkcjonariusze namierzyli go, gdy chciał oddalić się boczną ulicą. Mężczyzna jednak nie wykonywał poleceń i próbował uciec policjantom. Funkcjonariusze użyli gazu obezwładniającego. Publikujemy nagranie z policyjnej kamery nasobnej. Zobaczcie, z jakimi wyzwaniami wiąże się nasza codzienna służba.

Do tej niepokojącej sytuacji doszło w czwartek, 20 lipca 2023 roku. Po godz. 20:00 policjantów zaalarmował pracownik ochrony jednej z galerii handlowych w Opolu. Ze zgłoszenia wynikało, że jakiś mężczyzna ma na placu w centrum miasta straszyć nożem przechodniów, zaczepiać ich i awanturować się.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Opola. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis mężczyzny i ruszyli na jego poszukiwania. Policjanci odnaleźli go na jednej z bocznych ulic w centrum miasta. Mężczyzna nie reagował na polecenia i próbował oddalić się z miejsca. Mundurowi musieli użyć gazu obezwładniającego. Finalnie 33-letni mieszkaniec miasta został zatrzymany.


Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – w jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu. Jego wyjaśnienia były chaotyczne i niespójne. W zależności od wyników konsultacji medycznej, 33-latek musi się liczyć z zarzutami oraz wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button