OLSZTYN

Olsztyn. Marsz Równości. Postrzelono w głowę jedną z uczestniczek

Warmińsko-mazurskie

20 maja w Olsztynie odbył się III Marsz Równości z hasłem „Wszyscy chcą kochać”.

Po jego zakończeniu doszło do niebezpiecznego incydentu. Jedna z uczestniczek została postrzelona w głowę z wiatrówki.

Oświadczenie organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości w sprawie postrzelenia z wiatrówki uczestniczki Marszu kilka godzin po jego zakończeniu:

„Zostałyśmy poinformowane przez uczestniczkę III Olsztyńskiego Marszu Równości, że przed godz. 17:00 na ul. Gałczyńskiego w Olsztynie została postrzelona z wiatrówki w głowę. Szła wraz z przyjaciółką na afterparty i niosła ze sobą plastikowy trzonek owinięty tęczową flagą. Na całe szczęście żyje i wyszła już ze szpitala. Zaoferowałyśmy jej pomoc prawną oraz psychologiczną i jesteśmy z nią w kontakcie.

Sprawca tego haniebnego czynu nie został jeszcze odnaleziony. Jeśli posiadacie na temat tego zdarzenia jakiekolwiek informacje, skontaktujcie się z policją.
Atak na nią jest atakiem na nas wszystkich! Choć policja nie łączy postrzelenia z Marszem, bezgranicznie potępiamy przemoc kierowaną wobec społeczności osób LGBTQIA+ i osób sojuszniczych. Z tym właśnie mierzymy się w całej Polsce, w tym w Olsztynie. Tu jest nasz dom i mamy prawo czuć się w nim bezpiecznie. Nie zastraszycie nas!”

Przypominamy jeden z incydentów

W 2019 roku w lokalnych kościołach w Białymstoku odczytano odezwę abp. Tadeusza Wojdy przed pierwszym marszem w tym mieście.

Osoba ta nawoływała, aby „nie być obojętnym”, czyli wzywała do ataków na społeczność LGBTQ. Wówczas zatrzymano 140 osób, które zaatakowały uczestników marszu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button