INNE

Olivia Maslov brązową medalistką mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy Juniorek w gimnastyce artystycznej

Reprezentantka Polski Olivia Maslov zajęła 3. miejsce w układzie z obręczą podczas mistrzostw Europy Juniorek w gimnastyce artystycznej.

To nie były jedyne emocje z udziałem Polek podczas czwartkowych zmagań w Budapeszcie.

Drugi dzień mistrzostw Europy rozpoczął się od kwalifikacji seniorek. Rozegrano układy z piłką i obręczą. Liliana Lewińska zajęła odpowiednio 13. i 14. miejsca, a Emilia Heichel była 25. i 16. Spore emocje generuje wielobój, który zadecyduje o kwalifikacji olimpijskiej dla jednej ze startujących zawodniczek. W połowie tej rywalizacji Liliana Lewińska przegrywa z Verą Tugolukovą z Cypru o 0.500 pkt.

Kolejnym punktem programu z udziałem Polek był finał juniorek w układzie z obręczą. Świetnie wystąpiła Olivia Maslov, która otrzymała 32.250 pkt i zdobyła brązowy medal. Kilkadziesiąt minut później w finale układu ze wstążką wystąpiła Kseniya Zhyzhych. Niestety tym razem Polka nie wywalczyła miejsca na podium. Za swój występ otrzymała 26.550 i zajęła 7. miejsce.

Mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej

W środę rozpoczęły się 40. Mistrzostwa Europy w gimnastyce artystycznej. W Budapeszcie wystąpi liczna reprezentacja Polski.

W zawodach wystąpią solistki Liliana Lewińska i Emilia Heichel oraz reprezentacja Polski w układach zespołowych – Mariia Balakina, Magdalena Szewczuk, Małgorzata Roszatycka, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska i Milena Górska. Polskę reprezentować będą również juniorki – Olivia Maslov, Kseniya Zhyzhych i Zlata Usanova.

W środę odbyły się kwalifikacje juniorek. Wyniki z eliminacji liczą się do wyniku drużynowego. Następnego dnia na planszy zaprezentowały się seniorki w kwalifikacjach obręczy i piłki, a także juniorki w finałach.

W piątek zaplanowano kwalifikacje seniorek w maczugach i wstążce, a w sobotę finały wielobojów seniorek oraz „zbiorówek”.

Ostatnim dniem Mistrzostw będzie niedziela, kiedy najlepsze zawodniczki oraz zespoły wystąpią w finałach.