POLSKA

Obecny stan obostrzeń. Szczepienia nauczycieli. Przedłużenie nauki zdalnej. Co z maturzystami?

Koronawirus w Polsce

Wg rządu szczepienia są realizowane zgodnie z programem, pomimo różnych problemów pojawiających się ze względu na opóźnienie dostaw szczepionek.

Do końca marca powinno zostać zaszczepione ok. 3 mln osób.

W Polsce wykonano 1 884 113 szczepień (dane aktualne na 11.02.2021 r. – 10:30).

Na najbliższe dwa tygodnie pozostaje obecny stan obostrzeń.

Do końca lutego szkoły i placówki funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Prawdopodobnie uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do nauczania stacjonarnego. Mamy o tym dowiedzieć się w tym tygodniu.

Rozważane jest pięć wariantów powrotu do szkół.

Trwają powtórne badania nauczycieli na obecność koronawirusa – w I turze nauczyciele klas 1-3 szkół podstawowych i szkół specjalnych.

Szczepienia nauczycieli przeciwko koronawirusowi – 268 tys. zarejestrowanych nauczycieli. To 65 proc. wszystkich uprawnionych.

Wczoraj zakończono pierwszą turę zapisów nauczycieli na szczepienia. Trwa testowanie nauczycieli z klas 1-3, którzy wrócili do pracy stacjonarnej. Do dzisiaj przetestowano 29 tys. osób.

W poniedziałek (15 lutego) o godz. 8:00 rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla pozostałych nauczycieli, w tym również nauczycieli akademickich.

„System szczepień ma o wiele większe możliwości. Ograniczają nas dostawy szczepionek. Na tle Unii Europejskiej nasze dane są dobre. Polska jest na 2. miejscu wśród największych państw unijnych. Zutylizowanie tych nieco ponad 3 tysięcy dawek na tle innych krajów jest bardzo dobrym wynikiem” – powiedział minister Michał Dworczyk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button