POZNAŃ

Nowy Tomyśl. 18-latek zatrzymany za dwa gwałty

Wielkopolska

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali 18-latka, podejrzanego o przestępstwo o charakterze seksualnym.

Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

16 czerwca br. roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu otrzymał informację o mężczyźnie, który dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym. Natychmiast po zgłoszeniu dyżurny skierował dwa patrole, by sprawdzić i potwierdzić opisane zdarzenie. Rozpoczęto typowanie sprawcy przedmiotowego czynu. Dzielnicowy rejonu na którym doszło do zdarzenia wraz z policjantem Zespołu ds. Wykroczeń wytypowali kamerę, która mogła zarejestrować wizerunek prawdopodobnego sprawcy. Policjanci ustalili, że kamera znajdująca się nieopodal miejsca, gdzie doszło do zdarzenia, należy do Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu.

Funkcjonariusze pojechali się do siedziby przedsiębiorstwa, gdzie wraz z pracownikiem podjęli kroki aby wytypować sprawcę. Podczas gdy policjanci prowadzili swe działania sprawca po raz drugi zaatakował.

W rejonie Parku im. Feliksa Szołdrskiego doszło do kolejnego incydentu związanego z możliwością popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. Dyżurny jednostki, koordynujący działaniami podległych patroli, natychmiast wysłał wszystkie dostępne siły w rejon miasta. Mając na uwadze powagę sytuacji, funkcjonariusze wszystkich wydziałów nowotomyskiej komendy zostali postawieni w stan najwyższej gotowości. Po drugim incydencie policjanci udali się do Straży Miejskiej, która obsługuje monitoring znajdujący się na terenie miasta. Komendant Straży Miejskiej osobiście zasiadł za monitorami i na bieżąco przekazywał kluczowe informacje dotyczące drogi ucieczki mężczyzny. Oficer Dyżurny podawał je wszystkim funkcjonariuszom biorącym udział w poszukiwaniach. Sprawna współpraca pomiędzy funkcjonariuszami oraz Strażą Miejską doprowadziła do ustalenia drogi przemieszczania się mężczyzny, co w rezultacie umożliwiło zawężenie kręgu działań policji.

Rozpoczęto akcję penetracji parku oraz terenu przyległego. Policjanci samochodami, pieszo oraz na motocyklach przeczesywali teren, by uchronić obywateli przed kolejnymi niepożądanymi działaniami 18-latka. Podczas patrolu ulicy Wypoczynkowej patrol Wydziału Ruchu Drogowego na motocyklach, zauważył mężczyznę odpowiadającemu opisowi sprawcy niedaleko rampy rozładunkowej jednego ze sklepów. Funkcjonariusze dynamicznie podjechali do mężczyzny i niezwłocznie podjęli działanie w celu jego zatrzymania. Czujny nos policjantów był strzałem w dziesiątkę. Młodego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do Komendy celem umieszczenia go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 197 § 1 oraz art. 197 § 2 kodeksu karnego. 18 czerwca 2021 roku Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button