ŚWIAT

Nowy Jork. Andrzej Duda spotkał z funkcjonariuszami NYPD. Para Prezydencka odwiedziła weteranów

USA

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku funkcjonariuszami New York Police Department.

Został zaproszony przez policjantów i policjantki polskiego pochodzenia.

Nowy Jork. Spotkanie z funkcjonariuszami NYPD (fot. KPRP)

Para Prezydencka odwiedziła weteranów

Para Prezydencka złożyła wizytę w siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA (SWAP) z okazji 100-lecia istnienia tej najstarszej na świecie samopomocowej organizacji zrzeszającej byłych polskich żołnierzy.

Nowy Jork. Para Prezydencka odwiedziła Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w USA (SWAP) (fot. KPRP)

Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej ma swoją wielką symbolikę – podkreślał prezydent, przywołując wydarzenia historyczne. – W czasie II wojny światowej, to tutaj zbierano ochotników, którzy będą walczyli o odzyskanie przez Polskę wolności. Później do tego Stowarzyszenia przez lata komunizmu należeli kombatanci, weterani – ci wszyscy, którzy mieli Polskę w sercu i byli zdeterminowani, by Polska odzyskała pełną wolność – mówił.

Andrzej Duda przekazał organizacji flagę Rzeczypospolitej Polski. – Niech ta polska flaga, którą dziś przekazałem, przypomina Wam Ojczyznę i przynosi szczęście – akcentował.

Nowy Jork. Spotkanie Pary Prezydenckiej z Edwardem Mosbergiem (fot. KPRP)

Para Prezydencka spotkała się z Edwardem Mosbergiem

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Nowym Jorku z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem.

W maju 2019 r. prezydent nadał Edwardowi Mosbergowi – obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki – Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-żydowskiego dialogu, za upowszechnianie wiedzy o roli Polaków w ratowaniu Żydów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button