POLSKA

Nowa linia montażowa śmigłowców AW149. Boeing z nowym centrum inżynieryjnym w Warszawie

Delegacja MON

Otwarcie nowej linii montażowej śmigłowców AW149 w PZL Świdnik S.A.

4 czerwca br. wiceminister Paweł Bejda wraz z delegacją MON brał udział w otwarciu nowej linii montażowej śmigłowców AW149 w Polskich Zakładach Lotniczych Świdnik S.A.

Zamówienia na śmigłowce AW149 produkowane w Polsce, współgrają z założeniem, aby wydatkowanie co najmniej 50% środków na obronność kierowane było do polskiego przemysłu zbrojeniowego.

PZL to zakład działający na rynku lotniczym już od początku lat 50 – tych, bez którego nie można sobie wyobrazić polskiego lotnictwa śmigłowcowego w przeszłości, jak i obecnie.

Spotkanie Sekretarza Stanu z Dyrektorem Generalnym Boeing Company Davidem Calhounem

3 czerwca br. w związku z otwarciem przez Boeing Company nowego centrum inżynieryjnego w Warszawie wiceminister Paweł Bejda wraz z delegacją MON rozmawiał z panem Davidem Calhounem m.in. w sprawie możliwości pozyskania przez Polskę śmigłowców szturmowych AH-64E APACHE oraz śmigłowców Chinook.

Wiceminister Bejda podkreślił, że szczególnie istotnym jest, aby beneficjentem 50% kontraktów były polskie firmy zbrojeniowe. Jednocześnie wyraził dużą nadzieję w rozwój zdolności serwisowych Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 w Łodzi pozyskanych w ramach umowy offsetowej z firmą Boeing.

– Naszym oczkiem w głowie jest podniesienie zdolności produkcyjnych polskich zakładów zbrojeniowych. Wiemy dokładnie, że wydając 4% PKB na zbrojenie nie zwalniamy, bo w kolejnym roku chcemy podnieść tą wartość – mówił w trakcie spotkania wiceminister Bejda.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button