MUZYKAPOZOSTAŁE

Nominacje do Fryderyków 2022 w kategoriach muzyki poważnej

Fryderyk 2022. Muzyka poważna

Nagrania z udziałem akordeonisty Klaudiusza Barana, wiolonczelisty Marcina Zdunika, dyrygenta Mirosława Jacka Błaszczyka oraz AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia nominowane do nagrody Fryderyk w kilku kategoriach.

Laureat XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Bruce Liu nominowany w kategoriach Najlepszy Album Polski za Granicą oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

Wśród Najwybitniejszych Nagrań Muzyki Polskiej płyty: Aleksander Nowak / Szczepan Twardoch: Syrena. Melodrama aeterna, Chopin – Bruce Liu, In Via – Jan Łukaszewski i Polski Chór Kameralny, Jacek Różycki – Andrzej Kosendiak i Wrocław Baroque Ensemble oraz Paweł Łukaszewski: III I VI Symfonia – Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Mirosław Jacek Błaszczyk oraz Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje w jedenastu kategoriach muzyki poważnej. W każdej kategorii nominowanych zostało pięć albumów. Ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń, płyty z kameralistyką będą ubiegały się o nagrodę w dwóch kategoriach: dla duetów i dla większych składów.

Aż sześć nominacji otrzymały wydawnictwa z udziałem wybitnego akordeonisty Klaudiusza Barana. W kategorii Album Roku Recital Solowy została zauważona jego płyta Rosyjskie sonaty akordeonowe XX wieku, a w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna – płyta Tribute to Moniuszko w wykonaniu Chopin University Accordion Trio. Nominację otrzymały także dwa wydawnictwa z muzyką kameralną: przygotowana w duecie Michałem Nagy płyta Astor Piazzolla: Centenario (kategoria Album Roku Muzyka Kameralna – Duety) oraz nagrana w większym składzie Stanisław Moryto: Solo & Chamber Works (kategoria Album Roku Muzyka Kameralna – Większe Składy).

Dostrzeżono także albumy z udziałem artysty w kategorii Album Roku Muzyka Koncertująca: Harmonia Polonica Nova, gdzie wraz z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wykonuje koncert Pawła Łukaszewskiego na akordeon i orkiestrę smyczkową oraz Cisza i krzyż, na której w utworach Sofii Gubajduliny towarzyszy artyście Sinfonia Varsovia i wiolonczelista Marcin Zdunik.

Inne nagrania z udziałem Marcina Zdunika otrzymały także nominacje w kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna (Paweł Mykietyn – II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną, Hommage à Oskar Dawicki) oraz Album Roku Muzyka Chóralna (Words of Mystery. Music for Choir And Cello).

W trzech kategoriach wyróżniono nominacją dyrygenta Mirosława Jacka Błaszczyka: Album Roku Muzyka Współczesna (płyta Błażewicz: Sonata i Koncert podwójny na skrzypce i akordeon), a także Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej (płyta Paweł Łukaszewski: III I VI Symfonia).
Także w trzech kategoriach nominowano płyty z udziałem AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia: dwie nominacje przypadły albumowi z operą Aleksandra Nowaka Syrena. Melodrama aeterna do libretta Szczepana Twardocha (w kategoriach: Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej), wyróżniono także album Great Encounters z utworami Adama Bałdycha, Krzysztofa Herdzina, Adama Pierończyka oraz Adama Sztaby.

Ciekawa rywalizacja zapowiada się w kategorii Najlepszy Album Polski za Granicą. O statuetkę walczyć tu będą: młody, ale już utytułowany kontratenor Jakub Józef Orliński z płytą Anima Aeterna (Warner Classics), mistrz polskiej pianistyki Krystian Zimerman z płytą Beethoven: Complete Piano Concertos (Deutsche Grammophon), światowej sławy Kwartet Śląski z albumem Penderecki – Complete Quartets (Chandos), wirtuoz skrzypiec Janusz Wawrowski z płytą Phoenix (Warner Classics), a także Laureat XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu w swoim solowym repertuarze z konkursu na albumie Chopin – Bruce Liu (Deutsche Grammophon). Ta ostatnia płyta ma także szansę na Fryderyka w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

Akademia Fonograficzna wyróżniła polskie kompozytorki nominacją w kategorii Album Roku Muzyka Koncertująca dla wydanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne / Anaklasis płyty Bacewicz, Kulenty, Sikora, Zubel – Polish Heroines of Music. W nagraniu albumu wzięli udział Bartłomiej Duś, Magdalena Duś, Misja Fitzgerald Michel oraz Orchestre Pasdeloup pod kierownictwem światowej sławy młodej dyrygentki Marzeny Diakun, która od 2021 roku piastuje stanowisko dyrektorki artystycznej Orkiestry Symfonicznej Miasta Madryt.

Fryderyk 2022. Nominowani – Muzyka poważna

Album Roku Muzyka Chóralna

Andrzej Koszewski: Utwory chóralne
Chór Filharmonii Częstochowskiej COLLEGIUM CANTORUM pod dyrekcją Janusza Siadlaka
Reżyserzy dźwięku: Małgorzata Polańska, Michał Szostakowski
Wydawca: DUX Recording Producers
Benedictus XVI in honorem
Chór Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego
Kompozytorzy: Henri du Mont, André Caplet, Gabriel Fauré, Francis Poulenc, Ivo Mortelmans, Victor C. Johnson, Douglas E. Wagner, Stephanie Martin, Felix Mendelssohn–Bartholdy, Antonio Caldara, Malcolm Archer, James MacMillan
Reżyser dźwięku: Andrzej Brzoska
Wydawca: Requiem Records
In Via
Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego
Kompozytorzy: Aleksander Jan Szopa, Artur Sotwiński, Jakub Szafrański, Michał Ziółkowski, Szymon Godziemba-Trytek, Aleksandra Chmielewska, Katarzyna Danel, Michał Malec, Łukasz Urbaniak, Łukasz Farcinkiewicz, Marek Raczyński, Janusz Krzysztof Korczak, Bartosz Kowalski, Aldona Nawrocka, Jan Krutul
Reżyser dźwięku: Andrzej Brzoska
Wydawca: Requiem Records
Sporos
„Partes” – Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego pod dyrekcją Michała Łaszewicza
Reżyserzy dźwięku: Michał Garstecki, Michał Łaszewicz
Wydawca: MIWA Group
Words of Mystery. Music for Choir And Cello
Marcin Zdunik i Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak
Kompozytorzy: Roxanna Panufnik, Marcin Zdunik, Ola Gjeilo, Władysław Leszczyński, Paweł Łukaszewski, John Tavener, Sabina Meck
Reżyserzy dźwięku: Krzysztof Kuraszkiewicz, Jacek Guzowski
Wydawca: Towarzystwo Przyjaciół Muzyki im. Andrzeja Krzanowskiego w Katowicach
 

Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa

Aleksander Nowak / Szczepan Twardoch: Syrena. Melodrama aeterna

Ewa Biegas, Bartłomiej Duś, Joanna Freszel, Jan Jakub Monowid, Daniel Popiałkiewicz, Piotr Sałajczyk, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia
Reżyser dźwięku: Beata Jankowska-Burzyńska
Wydawca: PWM/Anaklasis
Feliks Nowowiejski: Powrót Syna Marnotrawnego
Agnieszka Rehlis, Arnold Rutkowski, Łukasz Konieczny, Marek Pawełek, Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Orkiestra Symfoniczna Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego
Reżyserzy dźwięku: Małgorzata Polańska, Marcin Guz, Lech Tołwiński
Wydawca: DUX Recording Producers
Józef Elsner – Musica Claromontana vol. 70
Soliści, Zespół Wokalny Wydziału Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Capella Claromontana pod dyrekcją Michała Sławeckiego
Reżyserzy dźwięku: Krzysztof Kuraszkiewicz, Jacek Guzowski
Wydawca: MUSICON
Józef Michał Ksawery Poniatowski: Mass in F
Olesya Bubela, Tetyana Vakhnovska, Andrii Voziian, Viktor Yankovskyi, Galician Academic Chamber Choir, Lviv National Philharmonic Symphony Orchestra pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego
Wydawca: DUX Recording Producers
Luigi Cherubini: Faniska
Tomasz Rak, Robert Gierlach, Natalia Rubiś, Krystian Adam, Katarzyna Belkius, Justyna Ołów, Piotr Kalina, Poznański Chór Kameralny i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza
Reżyser dźwięku: Andrzej Solczak
Wydawca: Filharmonia Poznańska / DUX Recording Producers
 

Album Roku Muzyka Dawna

Adolphe Gutmann – ulubiony uczeń Chopina

Maria Gabryś-Heyke (fortepian) i Dmitry Ablogin (fortepian)
Reżyser dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza
Wydawca: Chopin University Press
Domenico Scarlatti: Sonaty w transkrypcji na skrzypce i klawesyn
Lilianna Stawarz (klawesyn) i Paweł Łosakiewicz (skrzypce)
Reżyserzy dźwięku: Andrzej Lupa, Agnieszka Szczepańczyk
Wydawca: DUX Recording Producers
Jacek Różycki
Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka
Reżyserzy dźwięku: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Wydawca: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu / CD Accord
Jan Sebastian Bach: Suity Francuskie
Lilianna Stawarz (klawesyn)
Reżyserzy dźwięku: Krzysztof Sztekmiler, Igor Szymański
Wydawca: DUX Recording Producers
Mikołaj Gomółka: Melodie na psałterz polski cz. 3 vol. 5 & 6
Marc Lewon (lutnia), Elizabeth Rumsey (viola basowa), Andrzej Mikołaj Szadejko (pozytyw), zespół Alta Capella oraz Chór Polskiego Radia pod kierownictwem Agnieszki Budzińskiej-Bennett
Reżyser dźwięku: Małgorzata Albińska-Frank
Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
 

Album Roku Muzyka Kameralna – Duety

Astor Piazzolla: Centenario

Klaudiusz Baran, Michał Nagy
Reżyser dźwięku: Rafał Drewniany
Wydawca: Immersive Sound
Early 19th-Century Piano Music for Four Hands On The Traugott Berndt Piano
Marek Toporowski, Irmina Obońska
Kompozytorzy: Ries Ferdinand, Ogiński Michał Kleofas, Dusík Jan Ladislav
Reżyser dźwięku: Grzegorz Stec
Wydawca: DUX Recording Producers
Ignacy Jan Paderewski: Pieśni
Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Marcin Tadeusz Łukaszewski
Reżyser dźwięku: Andrzej Brzoska
Wydawca: Chopin University Press
Siergiej Prokofiew: Sonaty skrzypcowe, Pięć melodii op. 35bis
Jakub Jakowicz, Łukasz Chrzęszczyk
Reżyser dźwięku: Tomasz Lida
Wydawca: Chopin University Press
Zygmunt Noskowski: Dzieła wszystkie na duet fortepianowy (3CD)
Ravel Piano Duo (Agnieszka Kozło, Katarzyna Ewa Sokołowska)
Reżyser dźwięku: Marcin Domżał
Wydawca: Chopin University Press
 

Album Roku Muzyka Kameralna – Większe Składy

Adela

Aleksander Dębicz, Łukasz Kuropaczewski, Jakub Józef Orliński
Kompozytorzy: Joaquin Rodrigo, Aleksander Dębicz, Domenico Scarlatti, Erik Satie, Maurice Ravel, Isaac Albéniz, Egberto Gismonti
Reżyser dźwięku: Mateusz Banasiuk
Wydawca: Warner Music Poland
Aleksander Kościów: Chamber Works
Joanna Freszel, Roksana Kwaśnikowska, Piotr Zawadzki, Łukasz Chrzęszczyk
Reżyser dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza
Wydawca: Chopin University Press
Bacewicz, Tansman: Piano Quintets
Julia Kociuban, Messages Quartet
Reżyserzy dźwięku: Małgorzata Polańska, Marcin Guz
Wydawca: DUX Recording Producers
Mieczysław Wajnberg – String Quartets Nos. 1, 16 & 17
Kwartet Śląski
Reżyser dźwięku: Beata Jankowska-Burzyńska
Wydawca: CD Accord
Stanisław Moryto: Solo & Chamber Works
Klaudiusz Baran, Joanna Freszel, Karol Gajda, Rafał Grząka, Paweł Gusnar, Mateusz Kowalski, Maria Peradzyńska-Filip, Miłosz Pękala, Michał Sławecki
Reżyserzy dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, Małgorzata Szymańska, Igor Szymański
Wydawca: Chopin University Press

Album Roku Recital Solowy

BWV – Bach – Cello Suites 1-6

Karol Marianowski
Reżyser dźwięku: Tomasz Lida
Wydawca: Orphée Classics
Contemporary Carillon
Monika Kaźmierczak
Kompozytorzy: Zygmunt Krauze, Paweł Mykietyn, Aleksander Nowak, Elżbieta Sikora, Agata Zubel
Reżyserzy dźwięku: Ewa Guziołek-Tubelewicz, Katarzyna Rakowiecka-Rojsza
Wydawca: PWM/Anaklasis
Ernst Köhler – Organy Kościoła Pokoju w Jaworze
Marek Toporowski
Reżyserzy dźwięku: Marcin Domżał, Jacek Wawro
Wydawca: DUX Recording Producers
Karol Szymanowski: Muzyka fortepianowa
Marek Szlezer
Reżyserzy dźwięku: Małgorzata Polańska, Michał Szostakowski, Anna Nowak, Dorota Tarnowska-Antosik
Wydawca: DUX Recording Producers
Zolotaryov, Repnikov, Nagayev – Rosyjskie sonaty akordeonowe XX wieku
Klaudiusz Baran
Reżyser dźwięku: Julita Emanuiłow
Wydawca: DUX Recording Producers
 

Album Roku Muzyka Koncertująca

Bacewicz / Kulenty / Sikora / Zubel – Polish Heroines of Music

Bartłomiej Duś, Magdalena Duś, Misja Fitzgerald Michel, Orchestre Pasdeloup pod dyrekcją Marzeny Diakun
Reżyserzy dźwięku: Alix Ewald, Ewa Guziołek-Tubelewicz
Wydawca: PWM/Anaklasis
Bałdych, Herdzin, Pierończyk, Sztaba: Great Encounters
Marcel Comendant, Krzysztof Dys, Igor Herbut, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia
Kompozytorzy: Adam Bałdych, Krzysztof Herdzin, Adam Pierończyk, Adam Sztaba
Reżyser dźwięku: Ewa Guziołek-Tubelewicz
Wydawca: PWM/Anaklasis
Gubajdulina: Cisza i krzyż
Klaudiusz Baran, Marcin Zdunik, Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Michała Klauzy
Reżyserzy dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, Igor Szymański
Wydawca: SARTON
Łukaszewski, Przybylski, Herdzin – Harmonia Polonica Nova
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Roman Perucki, Klaudiusz Baran, Hanna Dys, Kacper Smoliński pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego
Reżyser dźwięku: Andrzej Brzoska
Wydawca: DUX Recording Producers
Perfectionist – Maksymiuk – Sinfonia Varsovia
Jakub Haufa i Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka
Reżyserzy dźwięku: Julita Emanuiłow, Joanna Popowicz, Ewa Guziołek-Tubelewicz
Wydawca: Sinfonia Varsovia
 

Album Roku Muzyka Symfoniczna

Eugeniusz Morawski – Kompozytor wyklęty

WOSPRiTV w Katowicach, Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, Chór Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie pod dyrekcją Andrzeja Straszyńskiego i Szymona Kawalli
Reżyserzy dźwięku: Beata Jankowska-Burzyńska, Jerzy Długosz, Wojciech Marzec
Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Klecki / Maklakiewicz / Bruckner / Gesualdo / Brahms
Olga Pasiecznik, Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyko
Reżyser dźwięku: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Wydawca: Filharmonia Narodowa / CD Accord
Kurpiński, Dobrzyński, Moniuszko
Wrocławska Orkiestra Barokowa pod dyrekcją Jarosława Thiela
Reżyserzy dźwięku: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Wydawca: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu / CD Accord
Paweł Łukaszewski: III I VI Symfonia
Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka
Reżyser dźwięku: Lech Tołwiński, Marcin Domżał
Wydawca: DUX Recording Producers
Witold Maliszewski: Dzieła symfoniczne
Orkiestra Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera pod dyrekcją Przemysława Neumanna
Reżyserzy dźwięku: Marcin Guz
Wydawca: DUX Recording Producers
 

Album Roku Muzyka Współczesna

BŁAŻEWICZ: Sonata i Koncert podwójny na skrzypce i akordeon

Karolina Mikołajczyk, Iwo Jedynecki i Orkiestra Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka
Reżyserzy dźwięku: Justyna Popiel, Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, Igor Szymański
Wydawca: DUX Recording Producers
Kostrzewa, Zalewski, Majkusiak: Tribute to Moniuszko
Chopin University Accordion Trio (Klaudiusz Baran, Rafał Grząka, Grzegorz Palus)
Reżyserzy dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, Igor Szymański
Wydawca: Chopin University Press
Le Clavecin Moderne plus Percussion vol. 1
Alina Ratkowska, Leszek Lorent, Agata Igras, Jan Gralla, Chopin University Chamber Orchestra pod dyrekcją Rafała Janiaka
Kompozytorzy: Mikołaj Hertel, Grant McLachlan, Andrzej Karałow
Reżyserzy dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, Igor Szymański
Wydawca: Chopin University Press
Paweł Mykietyn – II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną, Hommage à Oskar Dawicki
Marcin Zdunik, NFM Filharmonia Wrocławska pod dyrekcją Bassema Akiki i Benjamina Shwartza
Reżyserzy dźwięku: Ewa Lasocka, Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Wydawca: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu / CD Accord
SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA CONTEMPORARY ENSEMBLE
Jakub Gucik. Krzysztof Guńka, Wiktor Krzak, Barbara Mglej, Małgorzata Mikulska, Mateusz Rusowicz, Tomasz Sowa, Aleksander Wnuk, Paulina Woś, Martyna Zakrzewska
Kompozytorzy: Mauricio Kagel, Franco Donatoni, Paweł Szymański, Brigitta Muntendorf, Piotr Peszat, Ricardo Eizirik
Reżyser dźwięku: Przemysław Kunda
Wydawca: DUX Recording Producer
 

Najlepszy Album Polski Za Granicą

Anima Aeterna

Jakub Józef Orliński, Fatma Said, Il Pomo D’oro pod dyrekcją Francesco Corti
Reżyser dźwięku: Jean-Daniel Noir
Wydawca: Warner Classics
Beethoven: Complete Piano Concertos
Krystian Zimerman i London Symphony Orchestra pod dyrekcją Simona Rattle
Reżyser dźwięku: Rainer Maillard
Wydawca: Deutsche Grammophon / Universal Music Polska
Chopin – Bruce Liu
Reżyserzy dźwięku: Gabriela Blicharz, Lech Dudzik
Wydawca: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina / Polskie Radio Program Drugi / Deutsche Grammophon / Universal Music Polska
Penderecki – Complete Quartets
Kwartet Śląski, Piotr Szymyślik
Reżyser dźwięku: Beata Jankowska-Burzyńska
Wydawca: CHANDOS
Phoenix
Janusz Wawrowski i Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Grzegorza Nowaka
Kompozytorzy: Piotr Czajkowski, Ludomir Różycki
Reżyser dźwięku: Anna Barry
Wydawca: Warner Classics
 

Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej

Aleksander Nowak / Szczepan Twardoch: Syrena. Melodrama aeterna

Ewa Biegas, Bartłomiej Duś, Joanna Freszel, Jan Jakub Monowid, Daniel Popiałkiewicz, Piotr Sałajczyk, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia
Reżyser dźwięku: Beata Jankowska-Burzyńska
Wydawca: PWM/Anaklasis
Chopin – Bruce Liu
Reżyserzy dźwięku: Gabriela Blicharz, Lech Dudzik
Wydawca: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina / Polskie Radio Program Drugi / Deutsche Grammophon / Universal Music Polska
In Via
Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego
Kompozytorzy: Aleksander Jan Szopa, Artur Sotwiński, Jakub Szafrański, Michał Ziółkowski, Szymon Godziemba-Trytek, Aleksandra Chmielewska, Katarzyna Danel, Michał Malec, Łukasz Urbaniak, Łukasz Farcinkiewicz, Marek Raczyński, Janusz Krzysztof Korczak, Bartosz Kowalski, Aldona Nawrocka, Jan Krutul
Reżyser dźwięku: Andrzej Brzoska
Wydawca: Requiem Records
Jacek Różycki
Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka
Reżyserzy dźwięku: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Wydawca: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu / CD Accord
Paweł Łukaszewski: III I VI Symfonia
Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka
Reżyser dźwięku: Lech Tołwiński, Marcin Domżał
Wydawca: DUX Recording Producers
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button