WARSZAWA

#NieZapominajmy – kwietny napis. Warszawa pamięta o ofiarach koronawirusa

Stolica pamięta

15 maja prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zainicjował akcję, by podkreślić, że pamiętamy i będziemy pamiętać o ofiarach COVID-19.

W jednym z najbardziej eksponowanych miejsc w stolicy powstał wysadzany białymi begoniami napis: #NIEZAPOMINAJMY.

#NieZapominajmy w Warszawie (fot. UMW)

– Wszyscy znamy kogoś, kto stracił bliską osobę z powodu zakażenia koronawirusem. Często odchodzili w samotności, bez możliwości pożegnania się z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego 15 maja, w Dzień Polskiej Niezapominajki, wykonujemy symboliczny gest. Pod pomnikiem Nike obsadziliśmy białymi kwiatami napis #NieZapominajmy. Do akcji włączyły się inne polskie miasta, m.in. Kołobrzeg, Poznań, Gdański i Tczew, za co im ogromnie dziękuję. Nie zapominajmy – bądźmy razem, pokażmy swoją empatię i solidarność – mówił prezydent Trzaskowski.

Ponad rok temu do Polski dotarła epidemia koronawirusa. Według oficjalnych danych zachorowało na nią albo dalej choruje prawie 3 mln Polek i Polaków. Odeszło ponad 71 tys. osób, niemal każdy stracił kogoś bliskiego lub znajomego.

– Dzisiaj pierwszy dzień bez maseczek w przestrzeni publicznej. Mimo, że jesteśmy pełni nadziei pamiętajmy o trwającym zagrożeniu, zachowujmy nadal środki ostrożności – mówił Trzaskowski.

#NieZapominajmy – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i jego zastępczyni Renata Kaznowska (fot. UMW)

– Białe begonie wspólnie z prezydentem posadzili jego zastępczyni Renata Kaznowska i pracownicy urzędu. Begonia jest rośliną kruchą, przywodzi także na myśl kruchość ludzkiego życia. W ostatnich miesiącach pożegnaliśmy niestety wielu mieszkańców naszego miasta, dlatego zachęcamy do szczepień i przypominamy że od wczoraj czynne są warszawskie punkty szczepień powszechnych – mówiła zastępczyni prezydenta.

Kwietnik ma aż 28 metrów długości i cztery metry wysokości (sam napis #NIEZAPOMINAJMY ma długość 26 metrów i wysokość 2 metry). By go wypełnić, wykorzystano 1470 sztuk białych kwiatów. To begonia stale kwitnąca, zwana inaczej wiecznie kwitnącą (Begonia semperflorens).
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button