POZNAŃ

Nie odlecieli na wakacje. Pijani awanturowali się na pokładzie samolotu

Port Lotniczy Poznań-Ławica

Do izby wytrzeźwień trafiło dwóch Polaków, którzy awanturowali się na pokładzie samolotu mającego odlecieć z Poznania do Antalyi.

Na prośbę kapitana samolotu interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy zostali powiadomieni przez kapitana statku powietrznego odlatującego do Antalyi, iż na pokładzie samolotu znajduje się dwóch pasażerów, którzy nie wykonują poleceń załogi, zdejmują maseczki ochronne, spożywają wniesiony na pokład alkohol i zachowują się agresywnie wobec załogi oraz innych pasażerów. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład samolotu. Widząc to dwóch niesfornych pasażerów w wieku 47 i 52 lat dobrowolnie opuściło samolot.

Po wyjściu z samolotu okazało się, że z uwagi na upojenie alkoholowe kontakt z nimi był utrudniony, nie wykonywali poleceń funkcjonariuszy Straży Granicznej, a dodatkowo ich zachowanie było agresywne. W związku z tym wezwano dwa patrole Policji, które odwiozły ich na izbę wytrzeźwień.

Z uwagi na popełnionym wykroczenie, już po wytrzeźwieniu, każdy z mężczyzn ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 złotych.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button