NBA. Jeremy Sochan zdobył 9 punktów. Ogromna porażka San Antonio Spurs przeciwko Thunder

Basketball

Minionej nocy osłabieni brakiem Keldona Johnsona i Tre Jonesa San Antonio Spurs grali w Oklahoma City, gdzie musieli uznać wyższość Thunder (123:87).

Jeremy Sochan spędził na boisku 28 minut, rzucił dziewięć punktów i miał pięć asyst oraz trzy zbiórki. Trafił jeden rzut za 3 punkty.

Jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem pierwszej połowy Spurs prowadzili 48:47. Do przerwy jednak gospodarze schodzili, prowadząc 58:48. Thunder kończyli pierwszą połowę serią 13:0, a drugą rozpoczęli od wyniku 12:2. Trzecią kwartę OKC wygrali 33:18, a czwartą 32:21 i stąd wynik końcowy 123:87.

San Antonio Spurs ponieśli szóstą z rzędu porażkę w NBA. Ostrogi zostały rozbite w Oklahomie wysokim wynikiem.

– Musimy zrozumieć, że mecz trwa 48 minut. My zagraliśmy dziś dobrze przez 22 minuty. W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy popełniliśmy trzy straty. Ta niespójność jest frustrująca, ale musimy to rozwiązać. Na pewno musimy grać twardo i rywalizować przez 48 minut, a nie robimy tego – powiedział po meczu trener Gregg Popovich.

Thunder zdobyli aż 31 punktów po kontraktach, przy tylko dwóch takich punktach Spurs. Oprócz tego zawodnicy Ostróg popełnili aż 25 strat z czego 19 okazało się przechwytami rywali. Tylu piłek nie dała sobie “wykraść” drużyna Popovicha od blisko 20 lat (ostatni raz rywale Spurs mieli 19 przechwytów 9 marca 2004 roku, było to w meczu z Memphis Grizzlies).

Był to pierwszy z czterech pojedynków Spurs – Thunder w tym sezonie. Amerykańscy dziennikarze zwracają uwagę, że pojedynek dwóch debiutantów, środkowych – Victora Wembanyamy i Cheta Holmgrena to może być rywalizacja, którą NBA będzie żyła przez kolejnych 15 lat. Najpierw jednak stoczą walkę o tytuł najlepszego debiutanta.

Co ciekawe, obaj nie mogą zaliczyć tego spotkania do udanych. Wembanyama zdobył osiem punktów (4/15 z gry) i miał 14 zbiórek, a Holmgren rzucił dziewięć “oczek” (3/10 z gry) i miał siedem zbiórek.

Najlepszym graczem spotkania był Shai Gilgeous-Alexander, który oprócz 28 punktów zaliczył też pięć asyst i aż siedem przechwytów.

Spurs rozpoczęli sezon od bilansu 3-2, ale po ostatnich sześciu przegranych meczach ich bilans wynosi 3-8.

Najlepsze akcje zawodników Spurs w skrócie przygotowanym przez klub z San Antonio