NBA. Jeremy Sochan spędził na boisku aż 37 minut. Porażka Spurs z Sacramento Kings

Basketball

Minionej nocy San Antonio Spurs podejmowali Sacramento Kings.

Mecz był zacięty do ostatnich minut, ale w końcówce skuteczniejsi byli goście. Kings do zwycięstwa 129:120 poprowadził De’Aaron Fox, który zdobył 43 punkty.

Jeremy Sochan znów wyszedł w pierwszej piątce i spędził na boisku aż 37 minut – najwięcej w tym sezonie. Zdobył osiem punktów, miał osiem zbiórek, sześć asyst i jeden przechwyt. Tym razem był mniej skuteczny – 2/8 za 2, 1/3 za 3 i 1/2 za 1, ale wielokrotnie wyprowadzał kontrataki swojej drużyny i napędzał grę zespołu.

Po trzeciej kwarcie Kings prowadzili tylko 95:94. Kluczowe okazały się ostatnie pięć minut. Spurs przegrywali tylko 111:112, ale wtedy goście zdobyli siedem punktów z rzędu. Objęli prowadzenie 119:111 i nie oddali już inicjatywy rywalom.

De’Aaron Fox zdobył 43 punkty i miał osiem zbiórek oraz siedem asyst. Wspierał go Domantas Sabonis – 27 punktów i 14 zbiórek oraz siedem asyst.

Najwięcej punktów dla Spurs zdobył Zach Collins – 28 punktów. Zebrał też osiem piłek na tablicach i miał pięć asyst. Victor Wembanyama rzucił 27, a do tego dołożył dziewięć zbiórek.

Spurs musieli sobie radzić bez dwóch graczy obwodowych – Devina Vassella i Tre Jonesa, a i tak zaliczyli aż 33 asysty.

– Mieliśmy zdecydowanie mniej doświadczenia, ale moi zawodnicy wciąż się uczą i bardzo się w tym meczu starali. Zach był dziś znakomity. To bardzo frustrujące przegrywać, ale musimy pamiętać o szerokiej perspektywie – stwierdził po meczu trener Gregg Popovich.

Popovich przyznał, że ten mecz był sporym wyzwaniem dla jego zawodników, ale traktuje każde takie spotkanie jako nauka dla młodych graczy. – Najważniejsze jest, że walczymy i rywalizujemy jak równy z równym. Z czasem wyeliminują część błędów i to przyniesie efekty w postaci wygranych – dodał Popovich.

Asysta Jeremiego do Wembanyamy

Najlepsze akcje Spurs na ich kanale

Wypowiedzi Gregga Popovicha po meczu

Następny mecz Spurs już w dzisiaj w nocy – 18/19 listopada (noc z soboty na niedzielę). San Antonio Spurs podejmować będą Memphis Grizzlies. Początek o godz. 2:00.