POZOSTAŁE

Navigator Festival 2019 czyli „Ahoj Przygodo!”

Navigator Festival 2019

Navigator Festival 2019 w krakowskim NCK to impreza dla wszystkich, których pasjonują podróże.

Zarówno ci, którzy mają już jakieś nieprzetarte szlaki za sobą, jak i ci wodzący tylko palcem po mapie mogli posłuchać o wielkiej przygodzie jaką jest poznawanie świata i podejmowanie większych i mniejszych wyzwań.

Dorota Sumińska tym razem opowiadała nie o domowych pupilach, a swoich przeżyciach z podróży na Filipiny. Mateusz Waligóra, który nie od parady nosi to nazwisko (ponad dwa metry wzrostu) barwnie opowiedział o swojej samotnej, pieszej wędrówce przez pustynię Gobi. Kapitan i Admirał zdali relację ze zdobywania Pika Dybowskiego, a himalaista Piotr Pustelnik z dużą dozą autoironii o swoich odczuciach ze zdobywania Korony Ziemi.

Oprócz prelekcji dzieci z rodzicami mogły wziąć udział w przeróżnych warsztatach, poznać dokładnie kontynenty. Wielkim powodzeniem cieszyło się kino sferyczne, gdzie leżąc pod kopułą można było zapoznać się z barwnymi historiami ze świata przyrody. Festiwalowi towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne, a komu było mało mógł zakupić na stoisku książki podróżnicze i przy okazji uzyskać autografy obecnych na miejscu autorów.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button