ŚWIAT

NATO. Jens Stoltenberg: Putin nie szykuje się do pokoju

Wojna na Ukrainie

Ministrowie obrony NATO spotykają się w Brukseli w tym tygodniu (14-15 lutego 2023 r.), aby wzmocnić odstraszanie i obronę Sojuszu oraz przyspieszyć oraz wesprzeć Ukrainę.

Zapowiadając spotkanie w poniedziałek (13 lutego 2023 r.), sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zwrócił uwagę na pilną potrzebę dostarczenia Ukrainie kluczowych zdolności, zanim Rosja będzie mogła przejąć inicjatywę na polu bitwy.

„Jesteśmy w wyścigu logistycznym” – powiedział Stoltenberg. Podkreślił, że „szybkość uratuje życie”.

„Putin nie szykuje się do pokoju, ale szykuje nowe ofensywy. Musimy zapewnić Ukrainie wszystko, co pozwoli jej wywalczyć pokój” – dodał.

Oczekuje się, że ministrowie uzgodnią nowy poziom ambicji planowania obronnego NATO i zajmą się sposobami zwiększenia potencjału przemysłu obronnego oraz uzupełnienia zapasów. Podejmą również kroki w celu zwiększenia ochrony krytycznej infrastruktury podwodnej oraz przedyskutują sposoby utrzymania i zwiększenia wydatków na obronę w całym Sojuszu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Nie wyszła mu operacja specialna więc buduje nowe siły i rozudowuje armię. Czyli tak naprawdę obrona Ukrainy w efekcie powoduje eskalację konfliktu. I nie wiadomo czy Polska nie jest bardziej zagrożona niż jak Rosja nawet nie zrobiła dodatkowej mobilizacji przed akcją na Ukrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button