INNEWODNY

Największy Otylia Swim Tour 2020. Danuta Dmowska-Andrzejuk pojawiła się w Łodzi

Otylia Swim Tour 2020

Ponad dwustu adeptów pływania wzięło udział w całodniowych warsztatach pływackich „Otylia Swim Tour”, które odbyły się w Łodzi.

Młodych zawodników, którzy przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak doskonalili swoje umiejętności, odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Danuta Dmowska-Andrzejuk i Otylia Jędrzejczak (fot. Paweł Skraba)

Spotkanie w Łodzi było drugą odsłoną tegorocznego cyklu „Otylia Swim Tour”. W najbliższą sobotę zajęcia dla dzieci odbędą się w Katowicach, a 24 października w Rybniku.

– To nasze piąte spotkanie w Łodzi, w tym czwarte w ramach Otylia Swim Tour. Jestem dumna z tego, że zarówno miasto Łódź, jak i Ministerstwo Sportu zaufało Fundacji Otylii Jędrzejczak. Dzięki wsparciu tych dwóch podmiotów nasz projekt odbył się w Łodzi – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Minister Sportu podczas treningu pływackiego (fot. Paweł Skraba)

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podkreśliła, że szczególnie w czasie pandemii bezpieczne zajęcia dla dzieci są bardzo ważne.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem determinacji Otylii i całej fundacji, że ten Otylia Swim Tour się odbywa, oczywiście w reżimie sanitarnym. Serce rośnie, gdy widzimy tak wielką rzeszę młodych ludzi zainteresowanych pływaniem. Od zawsze angażuję się w takie inicjatywy, wcześniej jeszcze wspólnie z Otylią w Stowarzyszeniu Sportu Kobiet, ale też przy jej projektach. Fundacja Otylii Jędrzejczak zasługuje na obecność ministra sportu – mówiła minister Dmowska-Andrzejuk.

Minister Sportu podczas treningu pływackiego (fot. Paweł Skraba)

W trakcie zajęć uczestnicy Otylia Swim Tour mieli zapewnione maksymalnie możliwe bezpieczeństwo związane z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy musieli regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywali dystans. Otrzymali też specjalne „kominy” do zasłaniania ust i nosa.

– Po raz kolejny największy Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi. To jest projekt kompleksowy, skierowany zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do ich rodziców, bo przecież dla opiekunów organizujemy specjalne wykłady dietetyka sportowego i psychologa sportowego. Jestem z tego projektu bardzo dumna, bo dzięki niemu wyszukujemy młode talenty. To projekt powszechny, dzieci nie muszą pływać doskonale, a przyjeżdżają do nas, by tę technikę pływacką poprawić – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

Otylia Jędrzejczak i Danuta Dmowska-Andrzejuk w basenie (fot. Paweł Skraba)

Wśród trenerów pracujących w Łodzi z młodymi adeptami pływania znalazła się także inna świetna była pływaczka – Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

– Pływanie zawodowo już porzuciłam, więc każda okazja do spotkania z Otylią, czy innym trenerami daje mi wielką przyjemność. A poza tym współpraca z Otylią to zawsze wielkie wyzwanie. Żyjemy w trudnych czasach i musimy mierzyć się z innymi wyzwaniami. Cieszę się, że Otylia i jej team podołały zadaniu. Większość dzieci bardzo tęskniła za takimi spotkaniami i przede wszystkim za ruchem, za aktywnością – mówiła wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi (fot. Paweł Skraba)

Podobnie, jak w trakcie zajęć w innych miastach, uczestnicy Otylia Swim Tour w Łodzi nie ukrywali, że pływanie jest ich pasją. – Lubię pływać, ponieważ to jest moje hobby. Bardzo lubię bawić się w wodzie. Trenuję w klubie UKS Siódemka w Brodnicy – mówiła dziesięcioletnia Agata.

– Bardzo lubię pływać, robię to od dziecka i pływam bardzo dobrze. T moje hobby, bardzo lubię spędzać czas w wodzie. Trenuję w klubie MKS Trójka w Szkole Podstawowej nr 173 w Łodzi, a zajęcia mam dwa razy dziennie – dodał Aleksander, jej rówieśnik.

Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi (fot. Paweł Skraba)

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą „Zero jest OK”, młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. „Zero jest OK” to nowy projekt realizowany przez fundację byłej znakomitej pływaczki. – Jego celem jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, a nazwa ma wskazywać kierunek, w którym powinniśmy podążać. Czyli do tego, by liczba utonięć wynosiła zero – mówiła Jędrzejczak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button