CIEKAWOSTKIPODRÓŻE

Najlepsze europejskie miasto do odwiedzenia zimą. Wygrała polska miejscowość!

The best winter getaway destinations for 2023 revealed

Kraków już trzeci rok z rzędu został uznany za najlepsze miejsce do odwiedzenia zimą.

Miasto to wyprzedziło m.in. Pragę, Berlin, Paryż i Kopenhagę.

Jeden z serwisów co roku publikuje zestawienie „Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą”. Analitycy przyjrzeli się najpopularniejszym 10 europejskim miastom i ocenili je w poszczególnych kategoriach, takich jak: liczba tanich restauracji, koszt wynajmu samochodu na tydzień, koszt tygodniowego pobytu w hotelu, koszt biletu lotniczego z Londynu oraz liczba atrakcji turystycznych i ich koszt.

Kraków uzyskał 38 punktów na możliwych 50. Miasto to przyciąga zabytkami, takimi jak Wawel czy Rynek Główny, gdzie możemy wejść bezpłatnie, dodatkowo oferuje najtańsze zakwaterowanie w hotelu, a także najniższe koszty wynajmu samochodu. Od trzech lat prowadzi w tym notowaniu.

Zestawienie „Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą”:

  1. Kraków
  2. Praga
  3. Bruksela
  4. Paryż
  5. Budapeszt
  6. Tallinn
  7. Berlin
  8. Amsterdam
  9. Wiedeń
  10. Kopenhaga

Kraków jednym z najpiękniejszych zimą miast Europy

Kraków zimą wygląda najpiękniej – ocenia prestiżowy amerykański magazyn o architekturze i designie „Architectural Digest”. Nasze miasto znalazło się na drugim miejscu w rankingu dziewięciu europejskich miast, które warto odwiedzić zimą, zaraz za Budapesztem a przed Edynburgiem.

„Nie jest zaskoczeniem, że te europejskie miasta są piękne, ale wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że zimą są jeszcze bardziej oszałamiające” – czytamy na łamach „Architectural Digest”.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Węgier, Budapeszt. Kraków znalazł się na zaszczytnym drugim miejscu. Trzecie miejsce zajął Edynburg. Na kolejnych znalazły się: Londyn, Lucerna, Madryt, Monachium, Paryż i Praga.

Zimowy Kraków przyciąga m.in. swoimi kawiarniami i restauracjami. Autorzy zachęcają również do lotu balonem na bulwarze Wołyńskim, który jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale i urządzeniem prezentującym aktualne zanieczyszczenie powietrza. Pobyt w naszym mieście urozmaici także spacer uliczkami Kazimierza: „Żydowska dzielnica jest wyjątkowo klimatyczna zwłaszcza w szare lub śnieżne dni”.
(UMK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button