LUBLIN

Najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. Pieszy zmarł

Potrącił dziewczynkę na przejściu

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego doszło w m. Chruślina, pow. opolski (woj. lubelskie).

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Hyundai 32-latka najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku doznanych obrażeń 50-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

2 lutego tuż przed godziną 22:00 dyżurny komendy w Opolu Lubelskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Chruślina, gm. Józefów nad Wisłą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, 32-letnia mieszkanka Lublina najechała na leżącego na jezdni 50-latka. Pieszy, mieszkaniec gm. Józefów nad Wisłą w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie jezdnia była oświetlona. Kierująca była trzeźwa. Na miejscu policjanci wykonywali czynności z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu techniki samochodowej. Decyzją prokuratora ciało 50-latka zostało zabezpieczone w celu wykonania sekcji zwłok.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Okres zimowy wymaga od wszystkich uczestników dróg szczególnej rozwagi i ostrożności.

Wyjechał z osiedlowej uliczki i potrącił dziewczynkę na przejściu

Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła 12-latka, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Dziewczynka została potrącona przez kierującego samochodem Audi 45-latka. Na szczęście urazy jakich doznała nie zagrażają jej życiu i zdrowiu. Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

30 stycznia przed południem dyżurny łukowskiej (woj. lubelskie) komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ulicy 11-Listopada. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobówką potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył samochód marki Audi, którym kierował 45-letni łukowianin i 12-latka. Pokrzywdzona dziewczynka z miejsca wypadku została odwieziona karetką do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała pokrzywdzona nie są groźne.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili wstępnie, że kierujący Audi mężczyzna wyjeżdżając z osiedlowej uliczki skręcił w prawo w ulicę 11-Listopada i tam potrącił znajdująca się na przejściu dziewczynkę. Mężczyzna mówił mundurowym, że „oślepiło go słońce, że nie zauważył 12-latki na pasach”.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i dokładne okoliczności zdarzenia, przeanalizują zapis kamer miejskiego monitoringu, który zarejestrował moment zaistnienia wypadku.


Zdarzenie zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy – kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Pamiętajmy też, że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button